fbpx

Výroba prototypů je díky 3D tisku levnější

Vyvinout nový produkt je náročná záležitost. Pomineme-li čas vymýšlení a navrhování, dostaneme se do fáze nutnosti zpracování prototypu. Tedy vzorového kusu produktu, který slouží k jeho vyzkoušení. V minulosti byla výroba malého množství či dokonce jediného kusu výrobku složitá a finančně nákladná. Dnešní technologie dokáží cenu významně snížit a nabízejí tak tak možnost prototypu každému vývojáři či designérovi. Onou moderní technologií je 3D tisk

Co je 3D tisk

Trojrozměrný (3D) tisk je strojové vrstvení materiálu do požadovaného tvaru s maximální přesností. takto lze “vytisknout” libovolný objekt. Výběr materiálu závisí na požadovaných vlastnostech prototypu. Tisknout lze například z nylonu, PET, PVC, PLA, ABS, termoplastů, plastů s příměsí uhlíkatých vláken, fotosenzitivní pryskyřice a dalších.

Náročnost tisku se odvíjí od konkrétního materiálu, členitosti a velikosti objektu. pochopitelně je před tiskem připravit 3D model předmětu. V případě potřeby o výrobu produktu na 3D tiskárně doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří vám ochotně poradí a navrhnou nejlepší řešení.

O firmě Sharplayers, s.r.o.

Jako zástupce odborné firmy vybíráme Sharplayers, s.r.o. Společnost provádí vývoj a výrobu modelů, zařízení, funkčních součástek i dekorací a to od jednoho kusu po tisícové série. Slouží ji k tomu moderní technologie, široká nabídka materiálů a hlavně nabyté zkušenosti. Výrobu produktů zajistí od konzultace, vlastní přípravy 3D modelu po finální 3D tisk. Výsledné objekty mohou být od 1 mm po sestavy dílů s velikostí i několik metrů. A zajisté vás potěší i cena 3D tisku, která začíná již od 200 Kč.

Jsi 420. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.