Údržba dřevěných oken snadno a rychle

Když už zvolíme krásu dřevěných oken před jednoduchostí těch plastových, musíme se o ně pořádně starat. Údržba dřevěných oken se v dnešní době stává poměrně rutinní záležitostí, a tak se není opravdu třeba bát toho, že něco nezvládnete.

Proč si dát tu práci a pořídit radši dřevěná okna před těmi plastovými?

Mnoho lidí si myslí, že když si pořídí plastová okna, vyhnou se jim veškeré starosti s údržbou oken. Jenže tomu tak ani zdaleka není. Povrchovým změnám se u plastových oken nevyhneme a také musíme počítat s tím, že při větších výkyvech teplot budeme muset seřizovat pohyblivé části každého plastového okna v domě.

Aby toho nebylo málo, po nějaké době může okno začít zacházet, a to je změna, které se zbavíte už jen výměnou.

Dřevěná okna na druhou stranu od těch plastových můžete ve větším měřítku renovovat. Nejenže jsou odolnější vůči výkyvům teplot, ale dřevěnou část každého okna můžete natírat, renovovat a udržovat, čímž značně prodloužíte životnost Vašeho okna.

Nevýhody dřevěných oken

Nejčastější problém, který se u neudržovaných dřevěných oken vyskytuje, je vybledlá barva dřeva. Podobným věcem se dá jen těžko zabránit, hlavním problémem se však stává popraskání laku, které následně způsobí to, že všechny ty přírodní podmínky působící na Vaše okna začnou působit na dřevo, nikoliv na lak, což vede k daleko složitější údržbě.

Jak tedy na jejich údržbu?

Okna by měly být udržována v čistotě, což je základ toho, jak je udržovat v co možná nejlepším stavu.

Nátěry

K opravám nátěru dřevěných oken se používá barva na dřevěná okna. Před samotným nátěrem je okna potřeba obrousit, ať veškerý nános hmyzu a nečistot zmizí, jelikož barva na okna by je pouze přikryla a ony by zůstaly ve dřevě, případně laku, což nechceme.

Okno natírejte jednoznačně v horizontální poloze, abyste předešli tekoucím kapkám barvy. A teď otázka. Jakou krycí barvu na okna zvolit? Přírodní krycí barvy na okna Osmo jsou tou správnou cestou.

Přírodní konzistence barev je řadí mezi jedničky na trhu a cena je více než přijatelná. Barva Osmo je barva prověřená časem a zkušenostmi. Přírodní nátěry Osmo jsou vyráběny z přírodních olejů a vosků.

Vaše dřevěné okno je chráněno zevnitř i z vnějšku. Na okně vytváří ochranný povrch s otevřenými póry a dovoluje tak dřevu dýchat.

Vyplnění spár

Při zanedbání údržby Vám po popraskání laku veškeré přírodní vlivy působí přímo na dřevo a může tak dojít k popraskání barvy. K její obnově pak stačí troška tmelu, kdy poškození místo nejdříve natřete tmelem a poté zabrousíte tak, aby bylo hladké a nijak nevyčnívalo oproti zbytku rámu.

Napouštění

V případě, že Vaše okno začne blednout či černat, bude třeba jej napustit. To už ale není věc, kterou lze provést jen tak doma „na koleně“. K napouštění je potřeba odstrojit skla, aby nedošlo k jejich obarvení nebo poškození, což je lepší nechat odborníkům.

Výhodná ekonomická balení krycích barev na okna Osmo najdete na stránkách www.oleje-osmo.cz

Jsi 619. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.