Stěhování Brno – jednoduše a prakticky

Stěhování bytu čeká na každého z nás alespoň jednou v životě. Je to situace, která není zrovna vyhledávána, ale aby se z toho nestala noční můra, je třeba se na to náležitě připravit. Níže uvedené informace vychází z praxe stěhovací firmy DYMAS – STĚHOVÁNÍ BRNO.

Přípravy na stěhování bytu realizujte s předstihem

Takovou akci jako je stěhování bytu určitě nenechávejte na poslední chvíli. Nejdříve vše dobře naplánujte od samotných příprav, balení až po samotnou realizaci stěhování.

Podle pana Matouška z firmy DYMAS – STĚHOVÁNÍ BRNO je důležitým faktem to, jestli si chcete celou akci stěhování odedřít sami nebo požádáte o pomoc profesionální stěhovací firmu. Tady v tom případě prolistujte zlaté stránky, které nabízejí více prověřených firem ve vašem kraji a máte tak možnost volby.

V balení musíte mít systém, využijte balící službu firmy DYMAS – STĚHOVÁNÍ BRNO

Balit veškerý náš majetek a přitom se nezbláznit chce trochu času a příprav. Sehnat krabice dopředu je také důležité, protože tak můžete včas zjistit, co vám ještě zbývá zabalit. Nabídka služeb stěhovacích firem je v některých případech obohacena o nabídku propůjčení různých krabic a bedýnek na vaše věci a odpadá tak případné shánění slavných krabic od banánů. U společnosti DYMAS – STĚHOVÁNÍ BRNO tomu není jinak.

V balení musíte mít nějaký systém, jinak nebudete vědět, kde co máte. Nejdříve sbalte ty věci, které nutně potřebovat nebudete. Například lyže a zimní věci určitě při stěhování bytu v červenci potřebovat nebudete. Křehké věci, jako je sklo a jiné je potřeba zabalit alespoň dvojitě a to pro případ případného rozbití. Nezapomeňte si také sbalit své osobní věci, které budete mít po ruce. Hledat je pak v krabicích není zrovna legrace, zvlášť v případě, že si krabice nepopíšeme.

Staré známé „lepší vyhořet než se stěhovat“

Při stěhování bytu a balení následně zjistíte, že máte tolik věcí, o kterých jste ani nevěděli. Stěhování je také skvělá příležitost, jak se můžete zbavit těch nepotřebných věcí. A někdy jich není zrovna málo.

S výběrem solidní stěhovací firmy taky neotálejte. S předstihem si zjistěte veškeré dostupné informace, které potřebujete vědět, včetně konečné ceny a určitě se zeptejte, co vše je v ní zahrnuto. Pokud se vám cokoliv nelíbí na nabídce služeb firmy, kterou jste si vybrali, nebojte se oslovit jinou stěhovací firmu. Na trhu je jich dostatek. Sledujte také reference, například u firmy DYMAS – STĚHOVÁNÍ BRNO je referencí dostatek a pro mnoho klientů jsou klíčové.

Hudební nástroje nebo cenná sbírka

Jistě se najde člověk, který hraje na hudební nástroj nebo má ve svém bytě cennou uměleckou sbírku. Tady je při stěhování bytu velmi důležitá otázka, zda je stěhovací firma dobře pojištěna proti poškození při přepravě, neboť se může stát nějaká nepředvídatelná situace, při které dojde k znehodnocení uměleckých děl. Levná stěhovací firma by vás tak přišla na daleko větší peníze, než by jste předpokládali.

Stěhování těžkých břemen

Pokud máte doma velké a těžké kusy nábytku jako je například klavír či starožitná almara z dubového dřeva, je určitě na místě informovat stěhovací firmu dopředu. Mohlo by se vám totiž stát, že vám její zaměstnanci odmítnou tento těžký kus nábytku odnést, o to spíž, pokud bydlíte v 5.patře.

Stěhování bytu s sebou přináší i nové věci. Nebojte se tedy otevřít se novým začátkům, v novém městě, na nové adrese.

Jsi 428. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.