Stavba komínu je hlavní součástí topného systému

Tak jako jsou krb, kamna či kotel označovány za srdce celé topné soustavy, je komín tím dýchacím systémem, který zajišťuje bezpečný odvod kouře. Stavba komínu u novostaveb musí být proto realizována v součinnosti s plánovým topným tělesem, jakož i rekonstrukce stávajících komínů u starších domů nelze odbýt nepromyšleným řešením. Samostatnou kapitolou je výstavba komínů u větších objektů, průmyslových budov či hospodářských stavení, kde se počítá s vyhříváním s pomocí tuhého paliva či dřeva.

Nezapomeňte, že komín staví dříve, než se zabuduje topné těleso

Na každou plánovanou stavbu komínu nového či renovace stávajícího je potřeba konzultace s odborníky. Firma Krby Morava je specializována na výstavbu krbů, krbů s výměníkem, kamen i stavby komínů. Díky všestranné specializaci dovedou zkušení pracovníci firmy zaměřit a posoudit technické parametry domů či objektů, kde se s vytápěním dřevem nebo uhlím do budoucna počítat. Vybudování nové topné soustavy včetně komínu proto musí být co nejefektivnější z pohledu majitelů objektu, kteří chtějí mít dostatek tepla uvnitř budovy s co nejmenším finančním zatížením.

Kdo si topné těleso – krb či kamna – ve své budově teprve plánuje, musí počítat s tím, že stavba komínu je primární záležitostí. Předem zhotovený komín už je připraven na montáž a zapojení patřičného topné jednotky. Srdce celého systému je třeba vybírat a zapojovat s ohledem na jeho budoucí funkci. Majitelé domu nebo rekreačního objektu by měli předem zvážit, zda chtějí krb používat pouze na vyhřívání interiéru anebo zda bude v budoucnu plnit funkci ohřevu vody. V návaznosti na výběr topného tělesa se zhodnotí potřebné parametry pro stavbu komínu. Po komínu následuje zapojení a zprovoznění celé topné soustavy.

Jsi 1138. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.