fbpx

Startuje série turistických průvodců

obal-pruvodce1Poslední vydanou knihou opět posouváme hranice žánrů. Kniha Turistický průvodce I. je náš první průvodce, který jsme dosud vydali. A doufáme, že ne poslední. Autor Jiří Glet plánuje vytvořit celou sérii, která by zmapovala nejzajímavější místa Čech, Moravy, Slezka i sousedního Slovenska a my bychom rádi byli celou dobu u toho.

V současné době na trhu první díl pojednávající o zajímavostech z českých hradů, zámků i dalších turistických atrakcích se zaměřením na Středočeský kraj, Prahu a Jihočeský kraj. Průvodce má 21 kapitol pojednávajících primárně o 21 doporučených cílech v uvedených lokalitách. Jedná se o známé i opomíjené stavby či zajímavosti. Většina kapitol obnáší krom hlavních cílů i cíle vedlejší, které jsou blízko a v rámci výletu stojí za to je také navštívit. Nejde však o běžný popis, který si můžete přečíst na internetu či na ceduli před stavbou. Autor v tomto průvodci upozorňuje na vybrané zajímavosti uvedeného místa. Každý hrad či zámek je totiž v něčem zvláštní a zajímavý. Třeba nějakou tou stavební hříčkou, osobností, legendou či pověstí. A na takovéto zajímavosti autor upozorňuje. Spolu s autorem jsme vybírali ty nejzajímavější fotografie, které jsme pak k jednotlivým cílů přiřadily. nákup licencí snímků tak dělá z knihy prozatím naší nejnákladnější vydanou knihu.

Pro celou sérii průvodců jsme se rozhodli vytvořit samostatný web, kde si o knihách můžete přečíst více informací. Webové stránky najdete na http://pruvodce.kknihy.cz/, kde jsou také ukázky knih a vybraných fotografií.

 

Jsi 3112. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.