Sportovní kariéra a angličtina

Od mala jsem hodně sportoval, chodil jsem na kroužek, kde jsme v létě hodně běhali, jak krátké tratě a sprinty, tak i ty delší tratě a různé běhy do vrchu. Přes zimu jsme zase lyžovali a běžkovali. Abych toho neměl málo, chodil jsem i na fotbal, táta si to přál a mě to bavilo, tak proč ne.

Jak jsem dospíval, věděl jsem, že sport je něco, čemu bych se chtěl věnovat. Fotbal s běháním se v podstatě dobře doplňoval, ale času bylo čím dál míň, bylo potřeba se trochu vyhranit. Škola také začala být časově náročnější, tak jsem si musel vybrat.

Víc tréninku

Obojí mi šlo, ale fotbal mě naplňoval víc. Byla skvělá představa, živit se fotbalem. Bylo jasno. Začal jsem víc trénovat, z původních 3 tréninků týdně jsem měl 5 tréninků a do toho většinou 2 zápasy za víkend, za mladší i starší kategorii.

V patnácti jsem si dokonce zkusil hrát i za muže.  Ze začátku mě tam trenér pustil jen na konec, ale měl jsem výsledky, tak mě trenéři pouštěli na hřiště čím dál častěji a už i na celý zápas.

Stěhování

Začínal jsem hrát v malém městečku a dostal se až do významného klubu v Praze. Do Prahy jsem se přestěhoval, když jsem šel na střední školu, chodil jsem na Obchodní školu, ale moc jsem v ní nebyl. Kvůli častým tréninkům jsem měl hodně absencí, tak mi navrhli individuální plán. Zvládal jsem to, ale s odřenýma ušima.

Nabídka

Když jsem byl ve třetím ročníku střední školy, tak mi přišla nabídka z Anglického klubu, hrát tam další sezonu. Byl jsem z toho nadšený a opravdu hrozně moc jsem chtěl jít. Bohužel jsem viděl problém v angličtině.

Moc dobře jsem anglicky neuměl, nikdy mi moc nešla a později jsem ve škole kvůli fotbalu ani moc nebyl, takže jsem nechodil na pravidelné hodiny, kde bych se spolužáky konverzoval a pravidelně se ji učil.

Samozřejmě jsem nechtěl, aby zrovna jazyk byl překážkou v mé možné budoucí fotbalové kariéře. To by mi přišlo úplně směšné. Celý život dřu, snažím se fotbalu dát vše. Snažit se být úspěšným fotbalistou není jen o tom, že chodím na tréninky, ale všechno tomu podřizuji.

Když šli kamarádi posedět ven nebo na nějaký ples nebo oslavu narozenin, tak já nemohl. Musel jsem být vždy dobře vyspaný, abych mohl na tréninku fungovat. Podřizuji tomu i stravu. Musím jíst zdravě, aby mé tělo dostávalo to nejlepší, mělo energii a bylo fit.

A teď bych měl odmítnout vysněnou nabídku z Anglie, protože si nejsem jistý svou angličtinou? Řekl jsem si, že ani náhodou a začal hledat jazykové kurzy v Brně a rozhodl se docházet na doučování.

Pátrání po jazykovce

Měl jsem relativně dost času, stěhovat bych se měl až za půl roku po sezoně. To bych mohl stihnout angličtinu oprášit a dostat se do úrovně, abych byl schopen konverzovat.

Po zadání výrazu – angličtina Brno do vyhledávače mě nejvíce zaujala jazykovka Pelican. Nelenil jsem a šel se tam rovnou podívat osobně. Našel jsem kancelář a vyptával se slečny na spoustu podrobností.

Ochotně mi všechno zodpověděla. Řekl jsem jí své časové možnosti, ve kterých jsem byl bohužel docela omezený, ale prý to není problém. Vzala si na mě kontakt, a jakmile pro mě bude mít vhodnou skupinu, tak se mi ozve.

Asi po týdnu mi volala, že jsou další dva lidé mé jazykové úrovně, naše časové možnosti se shodují, tak můžeme hned začít.

Kurzy angličtiny Brno

Scházeli jsme se jednou týdně, vždy ve stejný čas. Ve skupině se mnou byla starší paní a slečna v mém věku. Byly jsme dobrá skupinka a při lekcích byla sranda. Panovala uvolněná atmosféra, takže jsem se nebál mluvit. Chodil jsem na lekce rád.

Když náhodou nastala situace, že jsem nemohl přijít, zavolal jsem do školy a tam domluvili lekci v jiný termín. Tudíž se nikdy nestalo, že bych o lekci přisel a pak byl oproti mým kolegyním v látce pozadu.

Jazykové kurzy angličtiny mi usnadnily můj přechod do Anglie. Parádně jsem se tam domluvil. Sice jsem byl ze začátku stydlivý, všechno bylo nové a moc jsem mluvit nechtěl, ale když mi někdo něco říkal, tak jsem rozuměl a neměl jsem problém hned reagovat.

V Anglii jsem doposud, vydělávám si hezký peníze, a hlavně se živím něčím, co mě opravdu baví. A k tomu mi pomohla i brněnská jazyková škola Pelican.

Jsi 1293. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.