Škrabošky (nejen) na karneval pro malé i velké

Prakticky snad každý z nás zná typické karnevalové škrabošky či masky a zajisté je již měl někdy na obličeji. Jedná se o poměrně běžnou pomůcku pro skrytí naší identity, kterou lze použít na nejrůznějších akcích.

Málokdo z nás ovšem ví, kde jsou její kořeny. O vzniku karnevalové škrabošky jako takové je možné polemizovat. Nejčastěji se její vznik udává někdy v období kolem 16. století, kdy byly škrabošky hojně využívány.

Na jejich vzniku se zřejmě podílel i druh divadla – Commedia dell’arte, který vznikl v Itálii. Zde bylo možné vidět masky, které charakterizovaly danou postavu.

Co to je škraboška a jak se používá?

A co to vlastně taková škraboška je? Škrabošku je možné definovat jako určitou pomůcku, která má za úkol zamaskovat obličej jejího nositele. Ten tak může změnit svůj vzhled na jinou postavu, zvíře či jen stylově doplnit svou vizáž.

Škrabošky jsou vyráběny v řadě provedení, přičemž každá má své určité osobní kouzlo. Jejich výhodou je, že velmi snadno používají a přitom poskytují výbornou službu. Během krátké chvíle se z Vás stane prakticky jiná osoba.

Nejčastěji se škrabošky využívají na karnevalech, maškarních bálech či plesech. Není však výjimkou, že se pořádají i další akce, kde se škrabošky využívají. Existuje jich několik typů a výběr záleží čistě jen na Vaší fantazii.

Škrabošky jsou vyráběny například z papíru, silikonu, plastu či různých druhů látek. Každý si tak můžete bez sebemenších problémů vybrat takovou, která mu bude nejvíce vyhovovat. Její použití je velmi snadné. V závislosti na jejím typu se buď umístí na obličej za pomoci stuhy či gumičky anebo se přidržuje před obličejem.

Škrabošky pro každou příležitost

Pokud se chystáte na maškarní bál, ples či nějakou firemní akci, kde chcete škrabošku využít, věřte, že neprohloupíte s nějakým elegantním kouskem, který v kombinaci s vhodně zvoleným oděvem na Vás strhne veškerou pozornost.

Vyberte si takovou škrabošku, která podtrhne Váš přirozený styl a doplní ho k dokonalosti. Mezi dospělými jsou rovněž oblíbené škrabošky s držákem, které můžeme znát z historie, kde se velmi často využívali na plesech. Své kouzlo mají však i v současné době.

Škrabošky na obličej dokáží změnit vzhled daného jedince k nepoznání. Vyrábí se v mnoha provedeních. Během krátké chvilky se tak můžete stát prakticky kýmkoliv. Meze se nekladou ani v případě barevného provedení.

Není tak výjimkou, že v nabídce nalezneme škrabošky v decentních barvách, které nabudí dojem elegance a vznešenosti, ale samozřejmě i takové, které jsou velice extravagantní, a to ať už z důvodu barevného provedení či celkového designu.

Škrabošky můžeme nejčastěji vidět zřejmě u dětí, které je hojně využívají při karnevalech. Většinou se jedná již o klasické masky, které zakrývají v podstatě celou část obličeje. Mezi dětmi jsou nejoblíbenější masky, které jim umožní se stát jejich nejoblíbenějšími hrdiny.

Pestrý výběr, díky kterému si přijde na své celá rodina

Ať budete toužit po staré a osvědčené klasice v podání jednoduchý škrabošek nebo budete chtít vyzkoušet něco nového a extravagantního, rozhodně navštivte internetový obchod – R-Kontakt Karneval, který Vám poskytne pestrou nabídku jednotlivých typů škrabošek. Vybere si zde celá rodina bez rozdílu věku.

Jsi 794. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.