SEO optimalizace a PPC kampaně – co se vyplatí?

seoSEO optimalizace a PPC reklama, o co se jedná? Obojí jsou metody, jak výrazně pomoci vašemu podnikání na internetu a dostat se do podvědomí většího množství lidí. Přirozeně, že v době, kdy existují miliony nejrůznějších stránek je těžké protlačit do popředí nějakou novou: Na druhou stranu, tyto dvě metody by vám v tom mohly pomoct, a přivést na vaše stránky nové potenciální klienty.

Optimalizace webu pro vyhledávače

SEO optimalizace (anglicky Search Engine Optimalization) je metodou, která funguje na poměrně snadném principu, a přesto vám může výrazně posílit pozici na internetovém trhu. Stačí stránky vyladit tak, aby co nejvíce odpovídaly způsobu, jakým běžné vyhledávače hledají, a tak se dostanou na první místa ve vytvořených seznamech. Nejčastěji se jedná o analýzu obsahu, tedy především dosazení klíčových slov do textu, ale také třeba o úpravu struktury stránek, nebo jejich názvů a popisků. Někdy je samozřejmě potřeba výrazných zásahů, a často také pomoci specialistů, na druhou stranu, SEO rozhodně není špatná investice, a po čase se vám velmi výrazně vrátí.

PPC reklama Pay per Click

PPC kampaně jsou dnes již běžným koloritem internetu. A pro majitele webových stránek další možností, jak získat potenciální zákazníky. Jak tento systém funguje? V podstatě tak, jako běžná reklama, jen s tím rozdílem, že agentuře, která ji zprostředkovává, platíte za proklik. Ne tedy za umístění na internetových stránkách, ale za zákazníky, kteří si skrze tuto reklamu najdou cestu až k vám. Samozřejmě že modelů, se kterými se setkáte, je celá řada, můžete platit za každý proklik, nebo paušálně za dobu, po kterou bude reklama fungovat, setkáte se i s formou, kdy si agentura vezme určitá procenta z vašeho obratu. Na druhou stranu, tato metoda má potenciál přivést vám spoustu nových klientů, a umožnit lidem, aby se o vás dozvěděli, a tak se taková investice velmi pravděpodobně po čase vrátí a vyplatí.

Jsi 2329. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.