fbpx

Sedací soupravy: místo k odpočinku

Pečlivě vybraná sedací souprava se může snadno stát středobodem každého obývacího pokoje. Nejedná se o zanedbatelnou investici, takže důkladné úvahy při výběru správné soupravy jsou namístě. Kolik lidí najednou by si mělo pohodlně sednout? Jak velká může souprava být, aby se okolo ní dalo bez problému projít, a aby byla například ve správné vzdálenosti od televize? Z jakého materiálu by měl být její povrch? Rodina s malými dětmi bude mít zřejmě jiné nároky na sedačku než mladý pár ve studentském bytě. Pojďme se na sedačky podívat trochu detailněji.

Sedací soupravy se vyrábějí v několika kategoriích. Pokud máte v pokoji dost místa, zvažte nákup rozkládací sedací soupravy. Při večírcích a vícedenních návštěvách je neocenitelná. Moderní rozkládací sedací soupravy už se svou pohodlností bez problému vyrovnají běžným matracím. Obývací pokoj najednou supluje pokoj pro hosty.

Rohová sedačka rozkládací Genova
Rohová sedačka rozkládací Genova

Sedací soupravy se vyrábějí v mnoha tvarech a velikostech, jistě tak najdete kombinaci, která bude vyhovovat vašim požadavkům. Většina jednodílných souprav má tvar písmena L, který může více vyhovovat velkým rodinám – spojuje tak členy domácnosti při zachování maximální možné míry pohodlí a prostoru. Avšak pokud hledáte něco formálnějšího, například do konferenční místnosti nebo čekárny před pracovnou, možná oceníte spíše vícedílné sedací soupravy, jejichž součástí jsou širší sedačky doplněné o sladěná křesla. Tak můžete místa k sezení napolohovat podle toho, jak se vám to bude nejlépe hodit – například naproti sobě přes konferenční stolek. I jednací místnost může být pohodlná.

K řadě sedacích souprav také patří taburet. Ten je obzvlášť vítaný pokud si po dlouhém dni rádi natáhnete nohy. Dá se dle potřeby přemístit a také jej můžete při nedostatku křesel použít jako místo k sezení. Na široký taburet si pohodlně sednou i dva lidé.

Rohová sedačka rozkládací Deluxe

Jednou z nejzásadnějších věcí, které budete řešit, je čalounění. Kolik péče jste ochotni vynaložit při údržbě sedací soupravy? Máte ve zvyku brát si k televizi občerstvení? Jsou v domácnosti malé děti? Máte nějaká domácí zvířata? Obecně platí, že hladký povrch je na údržbu méně náročný – většinu nehod stačí setřít vlhkým ubrouskem. Zde máte na výběr pravou kůži nebo koženku. Pokud jste zastánci spíše textilních potahů, podívejte se, zda je možné svrchní potah ze sedačky sejmout a vyprat.
Po promyšlení všech těchto bodů přichází čas na tu nejzábavnější část: samotný výběr nové sedací soupravy. Zvolte takovou soupravu, která se co nejlépe hodí ke stylu pokoje. Oblíbili jste si minimalistický skandinávský styl? Nebo jste zastánci spíše hřejivého venkovského stylu? Hledáte něco moderního a přitom ryze funkčního? Ať už jsou vaše priority jakékoliv, jistě najdete mnoho kusů nábytku, které budou vašim potřebám vyhovovat. Je důležité, abyste si svou novou sedací soupravu zamilovali. Tak hodně štěstí při výběru.


Jsi 296. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.