fbpx

Jak se obléct na podzim na kiteboarding?

Pomalu skončily teplé letní dny a s nimi nastupuje sychravější, a hlavně studenější podzimní počasí. Pokud si chcete užít na kiteboardu či wakeboardu i v chladnějších podmínkách, bude potřeba se na to lépe obléknout.

Neoprenový oblek

V teplém počasí vám určitě postačil neopren s kratšími rukávy a nohavicemi, pokud jste jej tedy používali. Je možné, že vám stačilo oblečení z lykry a samozřejmě ochranná vesta. Na podzim už je však třeba myslet na lepší izolaci před chladem a vodou.

Proto se vyplatí použít již kompletní neoprenový oblek ideálně i s kapucí. Na trhu je jich v současnosti celá řada ať již pánských neoprenů, dámských nebo malé neopreny pro děti. Mezi nejznámější patří neopreny Mystic, které můžete vidět na profesionálních jezdcích po celém světě.

Jestliže chcete absolutně vyloučit kontakt vody s vaší pokožkou, pak vyzkoušejte suchý oblek, tzv. sucháč. Jde o vodotěsný neoprenový oblek, který je navržen tak, aby se k vám voda nedostala. Je vybaven speciálními švy, které jsou navíc chráněny laminovanou částí. I přes vyšší cenu suchých obleků vám zajistí vysoký komfort i při jízdě na kitu v extrémních podmínkách.

Neoprenové boty

V teplém počasí a na vyhřáté vodě asi nebyl důvod mít na nohou boty. Ovšem na podzim se již neoprenové boty vyplatí. Dobře vás ochrání před kamenitým dnem či při nehodách na kiteboardu. Navíc jistě oceníte jejich izolační vlastnosti, které udrží vaše chodidla v teple.

K dispozici máte neoprenové boty s různou šířkou neoprenu do podzimního počasí ale i boty vhodné do extrémních podmínek. Vybrat si můžete z bot, které mají kulatou špičku nebo vyzkoušet verzi s odděleným palcem. Výhodou neoprenových bot se samostatným palcem jsou lepší možnosti při řízení jízdy na kiteboardu.

Neoprenové rukavice

Kromě toho, že vás rukavice z neoprenu velmi dobře ochrání při manipulaci s drakem, v chladnějších podmínkách oceníte i jejich izolační vlastnosti. Co se týče provedení neoprenových rukavic opět máte na výběr z různých možností. Pro teplejší období dobře poslouží rukavice bez prstů.

Jakmile se ochladí můžete vyzkoušet silnější neoprenové rukavice s prsty, se speciální dírou na dlani pro lepší cit při práci s leashem nebo do extrémních podmínek jsou vhodné rukavice s vnitřním podšitím např. s ovčí vlnou a vnější část ze silného neoprenu. Zajímavou volbou mohou být neoprenové rukavice Mystic, které jsou navrženy přesně pro potřeby jezdců na kiteboardu či wakeboardu.

Neoprenové kukly a čepice

Přímo při jízdě na vodě se vám bude určitě hodit dobrá neoprenová kukla, pokud tedy již váš neopren nemá svou vlastní kapuci. Kukla z neoprenu zabrání v přístupu vody k hlavě a ochrání i při nepříznivém počasí.

Jakmile budete po jízdě na břehu a již nechcete chodit v klasické kukle, vyzkoušejte neoprenovou čepici. Čepice jsou již řešeny do sportovního stylu s atraktivními barvami. Takže kromě funkčnosti ji můžete klidně nosit i jinde.

Pončo

Už jste někdy viděli jezdce, který skončil s jízdou, aby se na břehu začal vysvlékat ze svého mokrého oblečení jenom tak naostro? Pro tyto případy používají rideři pončapro vodní sporty s kapucí. Barevná ponča v různých moderních barevných kombinacích jsou vyrobena z vysoce savého materiálu. Při převlékání vás ochrání nejen před chladem ale také před zvědavýma očima.

Pončo není pouze mužská záležitost. Dámská ponča nebo dokonce dětská ponča jsou již standardem na plážích i mimo ně. Dlouhá ponča jsou perfektní i pro akce pořádané přímo na pláži, kde vás udrží v teple po celou noc.

Chybí vám ještě nějaké oblečení na kiteboarding či wakeboarding? Mrkněte na stránky www.mysticstore.cz nebo navštivte Showroom Mystic v Brně, kde si můžete vše vyzkoušet.

Jsi 6079. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.