fbpx

Prostor 9: Spojení – představujeme titulku

Již brzy vyjde další zajímavá kniha! Bude se jednat o první sci-fi příběh v naší edici a fanoušci žánru se mají na co těšit. Kromě názvu (Prostor 9: spojení) Vám ještě před samotným vydáním představíme titulku i její příběh vzniku. K finální verzi vedla klikatá cesta a vzniklo několik verzí pracovních náhledů.

001/ Verze autorky:

Autorka není jen nadanou spisovatelkou, ale koketuje i s grafickou tvorbou. Jeji výtvor titulky byl pojat inverzním obrázkem, kdy snímek oblak vysstupuje v černé ploše v nápisech. Největší prostor byl věnován číslu 9.

2/ Naše „nástřely“

Naše první rychlozpracované titulky měly za cíl hlavně určit směr. Ještě jsme přesně nevěděli o čem kniha pojednává, tudíž se jednalo převážně o grafické ztvárnění různých obecných motivů.

3/ Jako hlavní motiv postava

Z předchozích návrhů vyplynul hlavní motiv, kterým měla být silueta postavy. Dály bylo jednoznačně vybráno písmo. Další návrhy byly tedy takřka stejné – postava i styl a rozložení písma. Vybíralo se pozadí.

4/ finální verze

Souběžně s předchozími návrhy jsme nadnesly možnost zakoupení snímku přes fotobanku. Autorka si nakonec sama vybrala snímek od Eugenesergeev (originál zde). Finální verze titulky po drobných úpravách tedy nakonec vypadá takto:

 

Jsi 2350. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.