fbpx

Propagace knihy

Poměrně častým a logickým dotazem je, jak může autor propagovat svou e-knihu. Na tuto otázku není jednoduchá odpověď ani jednoznačná cesta. Způsobů je celá řada a vybraným z nich věnujeme tento oddíl a doufáme, že vám pomůže či vás inspirujeme.

Všichni z vás, kteří se nad propagací svého díla zamýšlíte, jste na dobré cestě. Napsáním knihy její cesta ke čtenáři totiž nekončí. Čtenář se musí v první řadě o knize dozvědět.
To, že vydání vlastní e-knihy, si může dovolit prakticky každý, s sebou nese mimo jiné také to, že knih je opravdu hodně a ta Vaše na distributorských webech poměrně snadno zapadne v nepřeberném množství.
Zde jsme si tedy připravili výčet možností k propagaci vaší e-knihy. Jelikož je e-kniha digitální médium, je náš přehled zaměřen hlavně na on-line možnosti propagace a z velké části na možnosti, které jsou zdarma či levně.

„Měli byste se stát dobrými marketéry. Měli byste mít webovou stránku a měli byste začít hledat způsob, jak svou knihu propagovat.“
Tim Knox
Historik umění a ředitel muzea
„Vykašlat se na propagaci svých knih je literární sebevražda.“
J. W. Procházka
spisovatel
„Bez propagace se stane něco strašného. Nic!“
P. T. Barnum
americký podnikatel
"Největším problémem, který musí umělec vyřešit, je jak zařídit, aby si ho všimli."
Honoré de Balzac
spisovatel

Recenze, články

Asi sami ze své čtenářské zkušenosti víte, že velkým pomocníkem pro výběr knihy jsou právě recenze a ohlasy předchozích čtenářů. A nejen to, recenze je i zpětná čtenářská vazba pro vás.
Je celá řada čtenářských webových stránek a blogů, kde jejich autoři vystavují své recenze na přečtené knihy. Řada z nich bude ráda za soubor e-knihy zdarma, o kterém pak svou recenzi sepíše.

Můžete využít:

podporaceskychautoru.cz

Projekt knižního webu Svět mezi řádky. Nabízí recenze českým autorům (pokud je však kniha zaujme).

DatázeKnih.cz

Databáze knih s možností recenzování a psaní článků.

ČBDB.cz

Databáze knih s možností recenzování a psaní článků.

V čem můžeme pomoci:

Zdarma:

Placené:

Webové stránky

Kolik znáte firem či osobností, které by neměly své vlastní stránky? Pravděpodobně velmi pomálu, možná žádné.
Internet je běžnou součástí našich životů a webová prezentace je základním prostředkem prezentace.
Vlastní web je ideálním prostředkem pro informace čtenářům. Ať už budete mít jednoduchou stránku s textem o vás a o vydaných knihách nebo budete pravidelně psát blog, si můžete podle časové vytíženosti. Alespoň malou osobní prezentaci doporučujeme.

Nevíte kde a jak vytvořit web? několik možností máme vyzkoušených a třeba vám naše rada pomůže. Popište svou představu (obsahovou i cenovou) a napíšeme vám svůj názor.

V čem můžeme pomoci:

Zdarma:

Placené:

Sociální sítě

Sociální sítě se staly běžnou součástí používání internetu. Bez sociálních sítí se dnes neobejde téměř žádný internetový obsah.
Profil spisovatele či knihy by měl být samozřejmostí, pokud chcete jít čtenářům naproti.

Které sociální sítě jsou nejpoužívanější?

V čem můžeme pomoci:

Zdarma:

Placené:

Pro autory zřizujeme databázi kontaktů služeb souvisejících s tvorbou a propagací knihy.