Prázdniny za mořem

Blíží se konec školy a začátek prázdnin, to znamená volno a nějakou dovolenou nebo brigádu.

Valná hromada lidí se snaží toto zkombinovat. V posledních letech se čím dál víc jezdí do USA. Nejdříve pracovat a vydělat si nějaké peníze a vzápětí je tam „rozfofrovat“. Projet Spojené státy americké, trochu je poznat, prozkoumat a užít si to tam. Zní to jako sen, podívat se na místa, která většina lidí zná jen z obrázků, fotek nebo televize.

Brigáda

Nejčastěji si studenti jezdí do USA vydělávat do různých kempů, kde dělají údržbáře, starají se o chod kempu, o zábavu ubytovaných lidí, a tak o vše, co je třeba.

Další velmi žádanou prací je servírka / číšník. Tato pozice už je trochu náročnější, co se týče znalosti angličtiny. Studentům je doporučováno před odletem a zavázání se k takové brigádě, nejdříve absolvovat kurz angličtiny.

Pokud jste sportovní typ, tak se Vám vyplatí udělat si kurz plavčíka a strávit léto v USA u bazénu. Není to samozřejmě jenom válení se u vody, plavčík musí řešit spoustu problémů, které mohou nastat a určitě musí umět dát i první pomoc a raněného nebo tonoucího zachránit, od toho tam je. Musí si umět srovnat u bazénu pořádek a vše mít pod dohledem.

V USA je velké množství zábavních parků a i tam hledají na léto posily. Proto není problém, najít si práci v nějakém takovém parku. Můžete získat super flek ve stánku nebo hlídat atrakci, popřípadě vybírat vstupné.

Když budete mít štěstí, dostanete i nějakou masku a budete se v tom horku pařit a chodit v kostýmu nějakého zvířátka nebo postavičky z animovaného seriálu. Velké oblibě se samozřejmě těší postavičky od Walta Disneyho.

Tato pozice už je ale také založena na velké komunikaci s lidmi. Je důležité opravdu umět anglicky a nebát se mluvit. Proto je nejlepší, absolvovat pomaturitní studium angličtiny. Určitě to není zbytečné ba naopak. Jak říká heslo „ kdo je připraven, není překvapen“, tak to tu funguje dvojnásob.

Stává se, že si někdo zařídí brigádu v zahraničí, do žádosti o pozici napíše, že angličtinu zvládá skvěle a je komunikativní a celkově si toho dost navymýšlí. Pak ale přijede na místo a není schopen říct souvislou větu.

Potencionální zaměstnavatel je pak nemile překvapen a může uchazeče i odmítnout. Uchazeči pak nezbyde nic jiného, než hledat jinde. Jít se schovat třeba do kuchyně, kde není potřeba moc komunikovat. Hlavně tam neprobíhá komunikace se zákazníkem.

Cestování

Když si odpracujete měsíc nebo dva a vyděláte si nějaké peníze, tak přichází čas na zábavu. Když se domluví parta lidí, tak vás vyjde nejlépe půjčit si auto a jet.

Co stojí za návštěvu?

Chcete spíše do přírody nebo jste městský typ?

Pokud milujete přírodu, určitě se jeďte podívat do Yosemitského národního parku ve státě Kalifornia. Výhled je opravdu famózní. Zvláště když vám vyjde hezké počasí. Tento park patří mezi nejznámější a nejkrásnější.

Co stojí za podívání a snad i fotku je Golden Gate Bridge v San Francisku. Most je znám především pro svou rudou barvu. Na státní svátek Labor Day se na něm dokonce pořádají pikniky.

Pokud ale chcete do větší metropole, tak jeďte do města andělů – Los Angeles. Najdete tam třináct metrů vysoký nápis Hollywood, který je vidět z mnoha částí města. Bohužel k němu nevede žádná cesta.

Zajděte se podívat i na chodník slávy, kde mají hvězdu opravdové hvězdy jako například Charlie Chaplin, Michael Jackson, Alfred Hitchcock a mnoho dalších. V Los Angeles nesmí chybět ani slavný park Disneyland.

A jestli chtěli k moři nebo navštívit hokejový zápas, tak třeba Florida. Je tam teplo po většinu roku a pláže jsou překrásné.

Jsi 1524. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.