fbpx

Praktické rozkládací sedačky do každé domácnosti

Sedačka tvoří dominantu obývacího pokoje. Je to oblíbený a velmi důležitý kousek nábytku, a proto bychom její výběr neměli podcenit. Podle toho, jak velký prostor na sedačku máme, vybíráme si od jednoduchých rovných pohovek až po velkoryse pojaté sedací soupravy, rohové či složené z více částí, doplněné křeslem či taburetem.

Pokud máme menší byt, jistě se snažíme o co nejefektivnější využití každého volného prostoru. Do menších bytů proto volíme oblíbené rozkládací pohovky. S oblibou jimi také vybavujeme dětské pokoje. Není většího dobrodružství pro našeho školáka, než mít doma kamaráda na „přespávačku“ a rozkládací pohovka nás v této situaci vždy zachrání. Skvělým pomocníkem v neustálém boji s nedostatkem úložného místa v našich domácnostech jsou rozkládací sedačky s úložným prostorem. Tam můžeme uklidit například sezónní oblečení a další věci, které nepotřebujeme mít po ruce nutně každý den.

Do bytu, kde obývací pokoj plní i funkci ložnice, bude rozkládací pohovka pro každodenní spaní skvělou volbou. Rozkládací postel je většinou opatřena matrací pro kvalitní spánek a její mechanismus pro rozkládání je přizpůsoben velmi častému používání. Při výběru rozkládací pohovky pro každodenní spaní bychom se také měli zaměřit na správný výběr potahového materiálu.

Rozkládací sedačka pro každodenní použití by měla být čalouněna pevnějším, hrubším materiálem, který snese větší zátěž. Oblíbenou stálicí jsou také sedačky z koženky nebo kůže. Sedačka z přírodní kůže nám při dobré údržbě může vydržet spoustu let stejně krásná. Její nevýhoda je, že než se zahřeje, bývá studená. Tuto drobnou nevýhodu můžeme vyřešit pleteným nebo háčkovaným plédem, který sedačku zahřeje a navíc působí velmi příjemně a moderně. Pokud si vybereme sedačku s textilním potahem, již při výběru dbáme na to, aby se potah dal dobře sundat a vyprat v pračce či chemicky vyčistit.

Rozkládací pohovky jsou velmi oblíbené už dlouhá léta především pro svou praktičnost a účelovost. Skvěle je využijeme i v pracovně nebo pokoji pro hosty, kde nám může sloužit jako záložní spaní pro početnější návštěvu. Podle potřeby a nároku na prostor můžeme vybírat z různých tvarů a velikostí rozkládacích sedaček. Sedací soupravy mohou být rohové nebo rovné, ve tvaru písmene U nebo L. Vybíráme podle toho, kolik prostoru na sedačku máme a tak, aby svou barevností a tvarem vhodně doplnila náš interiér.

Rohová sedačka rozkládací Matrix

Jsi 62. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.