PELICAN: Podzim, dýňová polévka a jazykové vzdělávání

Ani jsme se nenadáli a už je to znovu tady. Ten poetický čas, který nám přímo před očima vybarvuje přírodu, zatímco my se choulíme pod dekou s knížkou a horkým kakaem – a nevíme, jestli raději koukat z okna na tu nádheru nebo se soustředit na výuku gramatických pravidel pro své firemní kurzy angličtiny.

Ať už pro Tebe podzim znamená dýňové latté z Tvé oblíbené kavárny, procházky po lese, vůni mechu a sbírání hub, procházky v dešti – nebo zkrátka jen nepříznivou, nevlídnou a vlastně tak trochu depresivní dobu, kterou přežíváš jen vidině přicházejících prvních sněhových vloček, Vánoc a hromad vánočního cukroví – máme pro Tebe skvělou zprávu.

Podzim je se svými dlouhými večery a propršenými víkendovými odpoledni ideální dobou pro sebevzděláván, a to v jakékoliv oblasti.

Že jsme ale jazykovka PELICAN, specializující se na jazykové kurzy, firemní vzdělávání, pomaturitní studium a češtinu pro cizince, máme pro Tebe dnes pár tipů, jak podzim trávit s jazyky – a připravit se na tu zásadní větu na Tvé letní dovolené. „Dva kopečky čokoládové, prosím!“

Číst, číst, a znovu číst

Vždyť kdy jindy je ta nejvhodnější doba vytáhnout knížku, když ne ta, kdy se schováváme pod peřinou před prvními mrazíky? Nasaď si ty nejteplejší ponožky, které najdeš, připrav si mátový čas, spoj zábavné s užitečným (lektor vedoucí Tvé pomaturitní jazykové studium na Tebe bude víc než pyšný!) a začni číst knížku v cizím jazyce, který se zrovna učíš.

Věř tomu, že to ze začátku nebude lehké, ale nevzdávej to. Čím víc přečtených stránek budeš mít za sebou, tím víc budeš rozumět. Pokrok na sobě uvidíš stránku po stránce – což pro Tebe bude tou největší motivací.

Nemusíš se pouštět do ničeho složitého! Třeba PELICAN volí jako ideální, nadčasovou (a vůbec nejen pro děti!) knížku letošního podzimu Karlíka a továrnu na čokoládu od britského spisovatele Roalda Dahla.

Jedná se o krásnou knihu plných kouzelných momentů a čokolády, o nichž se Ti (s hrnkem horkého kakaa v ruce) nemusí už jenom zdát!

 Tip PELICAN: I začátečníkům doporučujeme vyzkoušet program News in Slow, který najdeš na stránkách linguistica360.com. Tento program umožňuje poslechnout si ve studovaném jazyce každodenní zprávy – a je dostupná nejen v angličtině.

Ať už studuješ kurzy španělštiny, italštiny, francouzštiny nebo němčiny – doporučujeme!

A jaký bude Tvůj letošní podzim?

PELICAN

Jsi 488. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.