fbpx

PELICAN: Něco končí, něco nového začíná

Nechce se nám to vlastně ani věřit. Teprve jsme se rozloučili s bývalými studenty navštěvujícími pomaturitní studium jazyků na naší Jazykové škole PELICAN a ani jsme se nenadáli, prázdniny sežehlo letní sluníčko jako novinový papír při zakládání ohně u letního grilování.

A my jsme víc než rádi, že už je tady máme zase. Nové tváře, tak trochu nejistě usměvavé, s občasnými záblesky výrazu čerstvě vylíhnutého pelikána, který neví, co ho v novém světě čeká.

A jelikož k nám září dolétlo rychlostí padajícího listu z prvního podzimního stromu, nezbývá nám než naše nové pelikání studenty informovat o všech dobrodružstvích, které je s námi – a s rokem s jazyky – čeká.

A že taky ještě nevíš, kde budeš v příštím školním roce poletovat? Zastav se taky za námi! Vždyť, kdo jiný než Jazyková škola Brno PELICAN by Tě měl naučit roztáhnout křídla a nabrat správný směr!

Zahájení školního roku…

…už je úspěšně za námi! Padlo letos na první zářijové pondělí, jak už bývá zvykem. A ve žluté škole v centru na Lidické byl po dlouhé době konečně zase pořádný šrumec! Všichni studenti, kteří si vybrali pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny, byli totiž v tento den pozváni na velkou informační schůzku.

Ne všichni najednou, to se ví! Rekordní počet zájemců o studium na naší škole by se do našich skromných prostor v celkovém počtu asi ani nevlezl.

Nicméně – už teď snad všichni naši studenti ví, že o co menší prostor, o to více k sobě máme blíž! Tak snad jen, ať nám to takhle vydrží po celý rok.

A co se tedy jednotlivé skupinky, kromě toho, že máme skvělou kuchyňku s ještě lepší kávou, na uvítací schůzce dozvěděli?

Rozřazovací testy

Kterými jsme naše nováčky rozhodně nechtěli vyděsit! Nicméně, první informace pro studenty byla ta, že po celý zbytek týdne budou probíhat rozřazovací testy. Ani náhodou však pro studenty nemají být na úvod školního roku strašákem, ba naopak.

Rozřazovací testy proběhly z toho důvodu, aby se každý jednotlivý student opravdu dostal do takové skupinky, ve které se bude cítit nejlépe. Letošním okořeněním těchto testů bylo nové téma slohové práce na téma „Proč právě pomaturitní studium němčiny či angličtiny PELICAN“.

A my teď po opravě můžeme říct, že nám nejedna práce vykouzlila úsměv na rtech. S o to větším nasazením se tedy pouštíme do dalších aktivit, abychom nezklamali žádná očekávání našich studentů. A že teda jsou, uuuff!

Status studenta a ISIC

Všichni letošní maturanti se taky dozvěděli o tom, jak vlastně na jazykové škole status studenta funguje. Je to totiž mnohdy ten hlavní důvod, proč se studenti k pomaturitnímu studiu hlásí. A to my kvitujeme – vždyť, kdo by si nechtěl udržet studentské výhody po celý další rok?

Třešničkou na dortu je, že PELICAN všem studentům zdarma zařídí taky ISIC kartu, se kterou studentský život v Brně nabírá na ještě silnějších obrátkách!

Kurz druhého jazyka zdarma – i pro příbuzného či kamaráda!

Největší novinkou letošního roku není to, že studenti k hlavnímu jazyku vybraném v pomaturitním studiu získají taky kurz druhého jazyka zdarma. Všichni přece odjakživa ví, že PELICAN výuku jazyků podporuje a když už, tak už!

Velkou změnou je však to, že si naši studenti do těchto kurzů mohou přivést taky kamaráda či babičku. O to větší motivaci tento roční kurz jazyka snad budou mít! A tak se těšíme na to, že ve škole budeme mít nových tváří o to víc, ať už to bude kamarád ze střední školy nebo třeba maminka, který si v naší škole bude doplňovat své firemní kurzy angličtiny!

Sledovat Facebook a Instagram je zkrátka povinnost!

Došlo samozřejmě taky na pár formalit a podpis dokumentů, jako je bezpečnost, seznámení se školním řádem nebo GDPR. Každý správný pelikán totiž ví, že kde je PELICAN, tam je i foťák nebo kamera!

Rádi zkrátka dokumentujeme všechny kouzelné momenty s našimi studenty a pak se jimi chlubíme na našich sociálních sítích. A pokud se tak staneš taky naším fanouškem na Facebooku či Instagramu, nemusíš se bát, že bys snad přišel o nejčerstvější dění v naší škole. A vůbec nezáleží na tom, jestli jsi v partě pomaturitního gangu nebo navštěvuješ firemní vzdělávání.

Na závěr je snad potřeba jen dodat to, že pomalu ještě ani nezačal školní rok – a my už máme roupy. A tak jsme se hned na úvod naší roční společné cesty rozhodli pro naše studenty uspořádat uvítací večírek, který proběhne ve středu 19. 9. 2018.

A jestli jsi viděl nějaké záběry z našich předchozích večírků, víš, že se už teď máme všichni na co těšit. A jestli snad uvažuješ o tom, že bys byl taky na rok pelikánem, jsi víc než srdečně vítán! Budeme se těšit na viděnou!

A nezapomeň – jedeme v tom společně!

Tvůj PELICAN

Jsi 736. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.