fbpx

Okénko romantických filmů: Prázdniny

V dnešním okénku přinášíme recept na léčbu rozchodů – navazování nových vztahů. Některé se zdají zprvu velmi neperspektivní, často díky nepříliš povedenému začátku…

Na co se můžete těšit

Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích krátce před Vánocemi? Změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život nápadně podobá zápiskům z Deníku Bridget Jonesové. Znáte to, žena, která nemůže zhubnout.Úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích (nejlépe na druhém konci zeměkoule) a vyměnila si s ní aspoň na vánoční prázdniny bydlení. Taková je výchozí situace příběhu úspěšné komediální autorky Nancy Meyers, který je zároveň stejně rozpustilý jako její hit Po čem ženy touží a stejně citlivý jako její předchozí režijní počin Lepší pozdě nežli později.
Amanda (Cameron Diaz) je rozkošná a lehce obézní obyvatelka luxusní rezidence v Los Angeles. Ani to však nezabránilo jejímu dnes již expříteli, aby se vyspal s jinou. Iris (Kate Winslet) je stejně rozkošná ale lehce uzavřená obyvatelka „nejmenšího domku na světě“, stojícího na samotě poblíž Londýna, která se zakoukala do šéfa, bohužel čerstvě zasnoubeného. Dvě ženy se stejným problémem, které od sebe dělí devět tisíc kilometrů, se rozhodnou pro razantní řešení. Po vzájemném ujištění, že v okolí ani jedné z nich není žádný chlap, který by jejich deprese ještě prohloubil, míří Amanda do sychravé Anglie a Iris do sluncem zalité Kalifornie, aby si bez chlapů v klidu užily vánoční prázdniny. Jenže Amandě nadělí Ježíšek Grahama (Jude Law), Irisina romanticky založeného bratra, a aby se to nepletlo, kolem Iris se začne motat Amandin přítel Miles (Jack Black), svérázný hudební skladatel. Přestože se obě snažily před chlapy utéct, zdá se, že z louže přešly přímo pod okap. 

Hodnocení:

Větší než malé množství romantiky až srdce puká… Na jedné straně venkovská dívka okouzlena velkoměstem, luxusem a láskou, na straně druhé luxusní městská dívka okouzlena venkovem, klidem a …láskou. Probouzení vroucích citů, konce starých vztahů a navazování nových, kde byste to „opravdu nečekaly“. Kladným fandíte a nebojte, vyhrají. Mimochodem s Cameron Diaz, která ve svém elegantním ohozu klopýtá zasněženou krajinou vstříc prázdninovému obydlí, budete jistě soucítit. Většina z nás, vzhledem ke stavu chodníků v poslední době, zažila něco podobného a ani kvůli tomu nemusela navštívit anglický venkov…Můžete také zakoupit jako audioknihu za pár korun.

Režie, scénář: Nancy Meyers

Hrají: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black, Eli Hybrid Wallach, Rufus Sewell, Edward Burns, Shannyn Sossamon, Nicholas Downs, John Krasinski, Lydia Blanco, Lindsay Lohan, James Franco a další.

Jsi 1384. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.