fbpx

Na co si dát pozor při koupi bytů v Praze?

V posledních letech jsou pro mladé aktuální byty Praha. Nechtějí žít na vesnici, protože preferují rušný styl velkoměsta a lepší pracovní místa. Je faktem, že jsou nyní nemovitosti dražší, než v minulých letech. Průměrně stojí metr čtverečný více než 80 500 korun.

Nejvyšší cenou se pyšní byt v Pařížské ulici, a to částkou větší než 157 000 korun za metr čtverečný. Naopak nejlépe jsou na tom nemovitosti v Praze 4 a 5. Jedná se o bydlení v panelákových domech. Určitě jste zpozorovali zprávu, že ceny bytů rapidně stoupají a zájem o hypotéky schází.

S realitkou, či s její pomocí?

Pakliže se rozhodnete pro koupi anebo prodej bytu Praha bz realitky, můžete ušetřit, ale také ne. Věřte, že realitní makléř ušetří hromadu času. Sice se vám může zdát jeho provize velká, ale ve výsledku je to směšná částka. Další možností, jak ušetřit je využít realitní seznamku Ziphome.cz, kde můžete komunikovat přímo s prodejcem, který je již dopředu ověřen včetně nemovitosti. Zároveň se vyhnete poplatkům za služby realitního agenta.

Makléři umí jednat s lidmi a oboru rozumí, proto mají bohatší zkušenosti. Sjednání konečné ceny zvládnou levou zadní, zatímco vy se budete potit. Tento nezávislý prostředník zjistí veškeré podrobnosti, na které si musíte dát pozor. Jako laik o nich nemusíte mít ani páru. S realitkou si můžete být jisti, že budete mít v pořádku právní servis a další náležitosti.Ovšem také si za tento servis zaplatíte.

O jaké byty je zájem?

Koupě a prodej nemovitosti jsou pro mnohé španělskou vesnicí, protože ne všichni mají obchodní talent. Vyjednávání ceny a zjištění si všech faktorů na vlastní pěst je časově i psychicky náročné. Obecně lze říci, že je cena bytů v Praze tak vysoká, že si ji běžný zaměstnanec nemůže dovolit.

Navíc se zpřísnily podmínky pro poskytování úvěrů. Jen málokdo zaplatí miliony na ruku. Pro příklad stojí panelák 3+1 po revitalizaci asi 4 milióny. Ještě před pár lety jste si ho mohli pořídit o třicet procent levněji.

V poslední době se Praze říká druhý Londýn, a to díky těžkým podmínkám pro získání úvěru. Ovšem střední třída nechce platit předražené nájmy a prahne po vlastním. Ve většině případů pořídíte panelákové byty na prodej po rekonstrukci koupelny, ale jádro je staré. Momentálně jsou nejatraktivnější lokality Malá Strana, Vinohrady, Žižkov a Karlín.

Kupujeme krok po kroku

Jakmile si zjistíte, jak jsou na tom byty na prodej v Praze, musíte je vidět na vlastní oči. Na všem je nutné mít spoustu času a nic neopominout. Je těžké si všimnout vad, které nejsou viditelné. Všechny informace je akutní prověřit, jen tak ušetříte.

Před zaplacením zálohy zkontrolujte údaje v katastru a nechte si ukázat vyúčtování energií. S prodávajícím lze usmlouvat výhodnější cenu, ale zálohu si uložte písemně, to vše s právním ověřením. Kontrolujte daň z nemovitosti a zbystřete při zájmu o byt v dražbě!

Velký vykřičník je u bytů s věcným břemenem. Po všech informacích zjistíte, zda je lepší spolupracovat s realitní kanceláří, anebo bez ní!

Chcete jednat přímo s majitelem bytu a ušetřit za poplatky realitní kanceláři? Vyzkoušejte realitní seznamku ZipHome.cz, kde se můžete napřímo spojit s ověřenými majiteli bytů, takže nešlápnete vedle a zároveň ušetříte.

Jsi 930. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.