fbpx

Moderní sektorové kuchyně do vašeho domu či bytu

Srdcem našeho domova je bezpochyby kuchyně. Zvláště pro ty, kteří denně vaří, je místem, kde tráví během dne nejvíce času. Není divu, že nám záleží na tom, abychom se v kuchyni dobře cítili a aby se nám v ní dobře vařilo. Často se stává, že i návštěva se „zasekne“ v kuchyni, protože chce být s hostitelem či hostitelkou třeba při přípravě pohoštění a mezitím se tam uvelebí natolik, že už se ani nechce přemístit jinam.

Při navrhování nové kuchyně bychom měli zohlednit, jak často vaříme, kolik členů domácnosti se v kuchyni stravuje a jaké máme nároky na úložný prostor pro suroviny, ze kterých vaříme, případně také na kuchyňské spotřebiče. Pokud si nevíme rady, můžeme k návrhu kuchyně využít služeb kuchyňského studia či bytového designéra, který nám naši novou kuchyni navrhne ve 3D modelu, čímž můžeme získat lepší představu o tom, jak bude ve výsledku vypadat. Můžeme si také nechat vyrobit kuchyňskou linku přímo na míru, což je finančně i časově náročnější, nebo můžeme sáhnout po jednodušším, ale o nic méně elegantnějším řešení v podobě sektorové kuchyně.

Už dávno je pryč doba, kdy jsme si pod pojmem sektorová kuchyně představili malou, na první pohled levnou kuchyňskou linku bez špetky nápadu. Dnes si můžeme vybrat z mnoha praktických a do detailu promyšlených řešení sektorových kuchyní. A jaká je hlavní výhoda sektorové kuchyně? Hlavní výhodou je bezesporu její variabilita. Sektorovou kuchyni sestavíme z typizovaných skříněk a jednotlivých modulů, které lze mezi sebou skvěle kombinovat.

Přizpůsobte si výšku kuchyňské linky vaší výšce pro komfortní vaření. Vyberte si dvířka podle stylu a barev, které se vám líbí a přizpůsobte tak kuchyni vašemu vkusu. Romantické duše si mohou vybrat venkovský, rustikální či oblíbený „provence“ styl vonící levandulí. Nejen u mladší generace jsou stále oblíbenější moderní kuchyňské sektorové kuchyně skandinávského stylu, doplněné o jednoduché přírodní dekorace. Milovníci retro a vintage stylu si také mohou přijít na své výběrem retro dezénu kuchyňských dvířek, a jestliže svou kuchyni rovněž vybaví doplňky a spotřebiči v retro stylu, celkový design tak vyladí k úplné dokonalosti.

Sektorové kuchyně můžeme pořídit jako celek v podobě kuchyňské sestavy, což bývá zpravidla cenově výhodnější, nebo si můžeme jednotlivé části postupně dokoupit. Při výběru nové kuchyně musíme rovněž zohlednit, kolik prostoru na ni máme k dispozici a rozmístit ji tak, aby byla funkční. Funkčnost je společně s designem bezpochyby nejdůležitějším parametrem. Do menších kuchyní se hodí kuchyňská sestava rovného tvaru. Do větších prostor se bude skvěle hodit sektorová kuchyně ve tvaru L či U.

Nejdůležitější je, aby se nám v nové kuchyni dobře vařilo, a aby se do ní pohodlně vešly všechny potraviny a spotřebiče, které k vaření potřebujeme a my je tak měli vždy po ruce. Vybavme vnitřní prostor kuchyně promyšleným úložným prostorem, tak abychom měli vždy vše prakticky uloženo. I sektorové kuchyně si můžeme přizpůsobit vlastnímu vkusu. Kombinujme jednotlivé moduly a vytvořme si tak vysněnou kuchyni podle našich představ.

Jsi 955. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.