fbpx

Měla slevová akce smysl?

Minulý měsíc, konkrétně od 17. do 25.8., proběhla slevová akce na webech Pamlknihy.cz a Ereading.cz na všechny naše vydané e-knihy. Zúčastnění jsme pochopitelně s ohledem na autory zvažovali a původní myšlenku, že to bude výhodné, nám obdržený výpis potvrdil.

Provize autorů za prodanou knihu jsou pochopitelně nižší, ale tento úbytek dohnal (většinou i  předehnal) počet prodejů. Nebudeme se pouštět do hlubších analýz, jelikož bychom museli postupovat po jednotlivých knihách. Dopad na prodeje je totiž velmi individuální. Všeobecně se lze odvolat na Paretův princip, který převedený na prodeje, tvrdí, že 20 % vytvoří 80 % obratu. I v této akci tak byly knihy, které s prodeji výrazně povyskočily a pak i takové, které i přes slevu zůstaly bez povšimnutí.

Dlouhodobější porovnání je složité dělat i kvůli proběhnuté fůzi společností Palmknihy s.r.o. a eReading s.r.o. (od 1.7. existuje pouze Palmknihy – eReading s.r.o.) a tedy porovnávání tří druhů výpisů. Když však porovnáme alespoň červenec a srpen, je vliv akce znatelný. Během srpna zprostředkovala Palmknihy – eReading s.r.o. prodej 425 licencí (při 57 knihách jde v průměru o cca 7,5 prodejů na soubor), zatímco za předchozí měsíc to bylo 71 licencí. Zákazníci měli největší zájem o Válku s mloky (31 prodejů), Angličtinu pro radost I. (31 prodejů), Dračí nevěstu (24 prodejů) a Povídky (23 prodejů).

Co šlo z našich statistik snadno vybrat, jsou celkové tržby za prodané knihy, který pro představu bez konkrétních hodnot přikládáme níže. Do června 2017 jde o součet Palmknihy s.r.o. a eReading s.r.o. a poslední dva měsíce o údaje z Palmknihy – eReading s.r.o.

Z obrázku je tak patrné, že z celkového pohledu akce smysl měla. U některých autorů více u jiných méně, ale smysl měla. Přínos totiž nemusí být měřen jen financemi. Řada knih se dostala na titulní stránku či do newsletteru největšího tuzemského obchodu s e-knihami. Knihy si zajisté prohlédlo více čtenářů a zaznamenali tak spisovatelská jména, která možná dosud neslyšeli. A kdoví, třeba i když akci nevyužili, třeba si stáhli ukázku, uložili knihu do wishlistu či do podvědomí a jednou se k ní vrátí. Nebo když uslyší jméno nějakého našeho autora, už pro ně třeba nebude neznámé.

Jsi 2255. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.