Maškarní kostýmy nejsou jen pro děti!

Pod slovy karnevalový kostým si nejspíš jako první vybavíte dětské kostýmky na karneval ve školce. Maškarní kostýmy ale ani zdaleka nemusí být jen pro děti! Vždyť podobné pravidelně oblékají například i herci v divadle.

Můžete si je však samozřejmě obléknout i vy. Každý rok se pořádá celá řada maškarních plesů. Určitě uznáte, že obléknout si nějaké karnevalové kostýmy je mnohem zábavnější, než si celý večer hlídat drahé šaty nebo kvalitní oblek.

Maska vs. kostým

Jaký je vlastně rozdíl mezi maskou a kostýmem? Není to náhodou to samé? Spousta lidí se mylně domnívá, že ano. Maska a kostým spolu bezesporu souvisí, ani zdaleka se ovšem nejedná o synonyma.

Zatímco maska slouží k zakrytí obličejekostýmem se míní oblečení, boty a další doplňky. Samozřejmě není nutné kostým doplňovat maskou, ba naopak: maska by vám na plese mohla překážet, proto si její použití pořádně promyslete.

Jaký si vybrat kostým na karneval?

Vymyslet kostým na karneval není žádná věda. Stačí se zamyslet nad tím, co máte rádi. Fandíte nějaké pohádkové či filmové postavě? Sledujete každý pohyb nějakého herce nebo zpěváka?

Proč si nevzít kostým na maškarní v podobě nějakého zvířete? Kostýmem můžete také vystihnout nějaké povolání, pro které existuje typický oděv. Netoužili jste kdysi být třeba kominíkem, lékařem nebo vojákem?

Nápadů máte určitě dost. Zvolte z nich ten nejlepší. Jestli chcete zazářit, váš kostým na maškarní musí být dokonalý.

Přestože v to teď možná ani nedoufáte, často se dá kostým vyčarovat jen s tím, co máte doma ve skříni. Stačí trochu přemýšlet, a hlavně uvolnit uzdu fantazii a kreativitě. Že se přece jen nepodařilo?

Nevadí. Zeptejte se známých, možná vaše vytoužené kousky vlastní oni. Jestli neuspějete ani u nich, stále nemáte prohráno. Navštivte specializovanou půjčovnu, kde mají karnevalové kostýmy pro dospělé. Zcela jistě tam najdete ten svůj vysněný. Kdo ví, třeba si ho oblíbíte natolik, že ho pak ani nebudete chtít vrátit!

Kdo je hravý a rád dovádí věci k dokonalosti a preciznosti, jistě si svůj kostým na masopust ještě vyšperkuje. Výsledek pak bude bezesporu perfektní, všichni vás budou obdivovat. Je součástí maškarního bálu také soutěž o nejlepší kostým?

Soustřeďte se na výsledek ještě více, ať si odnesete domů kromě dobrého pocitu také první cenu. 

Ať je vidět, že patříte k sobě!

Jdete na masopust ve dvojici? Ať se jedná o partnera či kamarádku, bratra nebo třeba kolegu, přemýšlejte o kostýmech společně. Vyladěné dvojice působí opravdu dokonale.

Párové kostýmy na maškarním zkrátka vedou, a je jedno, jestli půjdete za ženicha a nevěstu, prince a princeznu, šmouly nebo klidně Áju a Maxipsa Fíka. Jsou to vaše kostýmy, nebojte se projevit, co máte rádi a čemu fandíte!

Skvělé kostýmy na maškarní i další příležitosti najdete na www.r-kontakt.cz

Jsi 788. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.