fbpx

Luxusní dovolená v zemském ráji, to jsou Maledivy

S potěšením pro příštích 10 dnů zaklapáváte pracovní notebook, na kterém jste právě vyřídili poslední  „urgent“ mail a vaše pozornost se přesune ke sbalenému kufru, který už od včerejšího večera čeká na svou velkou chvíli. Stejně jako vy.

Ještě naposledy přeletíte pohledem lísteček se seznamem věcí na cestu. Hlavně nezapomenout pas, letenky, voucher a peníze. Bez toho ostatního se člověk nakonec stejně nějak obejde, nebo si koupí. Už se nemůžete dočkat, až budete sedět v letadle, poslouchat tiché učení motorů a představovat si, jak boříte chodidla do bělostného písku maledivských pláží a šnorchlujete mezi korály.

Vaše vysněná dovolená na Maledivách je na dosah. Konečně! Myšlenka na to, že od sladkého nicnedělání a užívání si luxusu pětihvězdičkového rezortu vás dělí už jen nějakých 13 hodin letu, vám na tváři vyloudí bezděčný úsměv.

Tak dlouho jste si tuto cestu plánovali. A nakonec stačilo jen tak málo. Zadat spojení „luxusní dovolená Maledivy“ do strýčka Googla a rozhodnout se, která lokalita a který hotel pro vás bude tím pravým dovolenkovým domovem.

Pokud máte podobné pocity a také sníte o pohádkové dovolené strávené v jednom z nejkrásnějších koutů světa, kde o vás bude královsky postaráno a kde můžete strávit celé dny bez výčitek prostým lenošením na pláži, neváhejte a vydejte se na Maledivy.

Maledivy jsou skutečným rájem na zemi a symbolem luxusní dovolené pro všechny, kteří touží po klidu a odpočinku. Maledivy jsou tu pro každého, kdo si chce dokonale vychutnat romantiku a samotu na běloskvoucích plážích a relaxovat v prohřátém oceánu plném barevného podmořského života.

Zlé jazyky tvrdí, že tento ráj je dostupný jen pro bohaté. Ano, dříve tomu tak možná bylo, ale časy se mění, a proto ani toto tvrzení už se nezakládá tak úplně na pravdě. Vše záleží jen na tom, který z rezortů si vyberete a na jakém z ostrůvku, respektive atolu, budete pobývat.

Jedno prvenství však Maledivám upřít nelze. Ať už si z nabídky hned několika luxusních 4, 5 i 6 hvězdičkových rezortů zvolíte jakýkoli, vězte, že o vás bude vždy královsky postaráno.

Krásné ubytování, kvalitní služby na špičkové úrovni, neuvěřitelná vstřícnost a ochota místních obyvatel, výtečná exotická kuchyně či romantická večeře přímo na pláži pod hvězdami, to je jen malá ochutnávka z toho, co vás při dovolené na Maledivách čeká.

Maledivy vás naprosto okouzlí krásnou, nezničenou přírodou, čistými plážemi a křišťálově čistým, celoročně vyhřátým mořem, kde se to hemží korály a barevnými rybami. Na své si tedy přijdou všichni milovníci potápění a šnorchlováni. Ryby vám tu budou doslova proplouvat pod nohama.

Výhodou tohoto ostrovního státečku v Indickém oceánu je také skutečnost, že turistická sezóna tu trvá prakticky celý rok. Přijet tak můžete kdykoli. Počasí je stálé, voda má celý rok v průměru krásných 27 °C.

Pokud však míříte hlavně za lenošením na pláži a chcete si vychutnat co nejvíce slunce a co nejméně dešťových kapek, zvolte raději pobyt od prosince do března, kdy je zde v průměru nejméně deštivých dnů. Ale na druhou stranu, počítejte s tím, že v tuto dobu je na ostrovech také nejvíce turistů.

Počasí totiž ovlivňují dvě monzunové sezóny. Severovýchodní monzun vane od listopadu do dubna a přináší jen drobné srážky. Zato jihozápadní monzun, který ovlivňuje klima od května do října, přináší vlhčí podnebí a více srážek. I tak však většinou prší v jen v odpoledních hodinách a to prudce, ale krátce.

Jelikož je ale na maledivských atolech tak kouzelná atmosféra, která se vám doslova dostane pod kůži, buďte si jisti, že ani drobný deštík vás romantické nálady nezbaví.

A ještě jeden koncept při vaší dovolené na Maledivách  jistě oceníte. I když sem přijedete v nejvyšší turistické sezóně, najdete tu klid. A to díky tomu, že ubytování na Maledivách je ve většině případů realizováno v režimu co atol, to jeden jediný rezort.

Proto na žádném z míst (snad vyjma hlavního města Male) nehrozí riziko, že se ocitnete na přeplněné pláži s dalšími lidmi. Protože takový stav by byl docela v rozporu s představou luxusní a klidné dovolené, kterou jsou Maledivy proslulé a na které si tato destinace právem tolik zakládá.

Tak co, už víte, kdy na tu svou vysněnou dovolenou na Maledivy vyrazíte vy?

Autor: CA Český kompas

Jsi 1080. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.