Letní jazyková motivace

Je tady léto. Spousta vody, opalování, velký příval energie. Co to znamená? Konec výmluvám! Pojďte si koupit tenisky na běhání nebo třeba učebnici angličtiny. Co takhle obojí? Jazykové kurzy Brno zjistily, že mezi motivací ke sportu a ke vzdělávání není zase tolik rozdílů. U obou především platí, že první krok bývá tím vůbec nejtěžším. Jakmile už jste jednou na cestě, je jen na Vás, jestli se do vysněného cíle dostanete.

Hned v úvodu jedna důležitá rada, kterou všichni známe už z mateřské školy. Podvádět se skutečně nevyplácí. Jak ve sportu, tak při vzdělávání platí, že jediný, kdo zůstane podvedený, jste vy sám.

Sport versus jazykový kurz

Únava, lenost, úklid, děti, návštěva za dveřmi. Určitě byste dokázali vyjmenovat stovky dalších důvodů, proč jít běhat až za čtyři hodiny, až zítra nebo za týden. Běhání nebo jazyková škola, obojí přece může počkat. A přesně tady se objevuje hlavní podobnost sportu, jazykového vzdělávání či čehokoliv jiného, kde je potřeba kapka motivace. Všechno je to totiž na Vás. Najít vnitřní sílu a uvědomit si, že motivace se rovná úspěch. Impuls a vlastní přesvědčení, že chcete něco dokázat. Nastavit si cíl a pak si za ním jít.

Nastavení si cílů a motivace

Ať už jste notorický začátečník v angličtině nebo ve sportu, vždycky jsou nejhorší začátky, přemáhání se „přinutit se“ něco opravdu začít dělat. Nastavte si cíl a my Vám slíbíme, že jakmile splníte první mezník, budete chtít překonávat další a další.

Budete chtít běhat delší tratě, přeskakovat vyšší překážky, dostávat se na vyšší úroveň znalosti jazyka, případně se budete chtít naučit jazyk další. Vidíte tu podobnost? Ať už jste zvolili jazykové kurzy angličtiny Brno nebo běhání s cílem zvládnout na konci roku půlmaraton, motivace zůstává stejná.

Chcete se cítit dobře a vypadat jako ta modelína z časopisu nebo závidíte kamarádce, že umí skvěle anglicky a chcete se v jazyce taky zdokonalitHlavní je se jen tak nevzdat. Mít střízlivý pohled na věc a nečekat, že za týden budete „šprechtit“ německy jakou soused, který v Německu čtyři roky žil. Že za týden nepřejdete z velikosti L na velikost S.

Po krůčcích se ale dostanete přesně tam, kam chcete. Sport Vám zaručí udržení si váhy, psychické pohody, naučí Vás lépe zvládat stres, najdete si přátele. Jazyková škola ví, že s parťákem to jde skutečně vždycky líp. Ať už budete mít domluvený trénink nebo jazykové kurzy, nebudete se na to chtít vykašlat.

Věřte, že pocit, který budete mít po jazykové lekci nebo běžeckém tréninku, se dá jen těžko porovnat s časem proleženým u televize. Budete se cítit skvěle fyzicky, uvidíte progres v činnosti, kterou děláte. Stejně jako více a více tréninků z Vás udělá lepšího sportovce, více a více procvičování Vám zajistí větší progres v jazyce.

Využívejte proto každou malou chvilku. Nemáte tolik času? Běžte si zasportovat jen na chvíli. Nemusíte běžet do posilovny. Rozložte si doma karimatku a udělejte si pár kliků, sedů-lehů a dřepů. Nemáte čas se učit? Vezměte si papír se slovíčky na cestu do práce, pročítejte si gramatiku cestou v tramvaji. Každý pohyb, každé slovíčko, každá chvilka se počítá.

Změňte stereotyp!

Kreativnost. Neběhejte pořád po stejné trase, buďte kreativní a vystupte ze stereotypu. Stejně jako sport může být kreativní, pestrý, zábavný a jiný, můžou takové být i jazykové kurzy.

Jazyková škola nabízí kurzy angličtiny v Brně, ve kterých se přesvědčíte, že učení je zábava. A že se přesto občas při učení slovíček, stejně jako při běhu, trochu zapotíte? Slibujeme, že ve výsledku se budete cítit výborně. Z vlastních zkušeností od Pelicana víme, že tento pocit je návykový!

Jsi 1322. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.