Létám jako PELICAN – report z večírku

Že pomaturitní studium v jazykovce PELICAN není jen o sedění v  lavicích, už z našich pravidelných reportů dobře víš. A proto – přicházíme s dalšími čerstvými zprávami! A že jsou dnes vskutku čerstvé. Teprve včera totiž v naší škole proběhl další večírek právě pro naše studenty a lektory. A opět se potvrdilo, že jsme tady všichni dohromady skvělá parta. A že se toho vskutku nebojíme!

Naše plány PELICANNÍ vol. 2

Večírek se začal plánovat vlastně už po veleúspěšném vánočním mejdanu, který se konal v prosinci. Jeho úspěch nastavil laťku tak vysoko nad oblaky, až jsme měli trochu strach, aby neměl PELICAN při jejím překonání se svým letem maličko potíže. Ale jak brzy uvidíš, PELICAN je kluk šikovný a může si za organizaci další úspěšné party připsat další body.

Přípravy probíhaly už od poloviny května. Zorganizovat večírek pro několik tříd studentů navštěvujících pomaturitní studium angličtiny a němčiny a celý lektorský tým nejde ze dne na den! A jak tedy naše přípravy dopadly?

Začínáme!

Večírek se konal opět v prostorách Galeryje9 na dvorku pod naší školou PELICAN. Díky skvělému počasí, markantně se lišícího od toho v polovině prosince, jsme však tentokrát mohli využít taky venkovní prostory. A tak se v 17 hodin začali scházet (samozřejmě až v čase, kdy proběhly všechny kurzy angličtiny i kurzy němčiny, jelikož ústní část Státní jazykové zkoušky je stále před námi!) skvěle naladění studenti a lektoři. Jinak než s úsměvem na tváři je vlastně ani neznáme!

A že bylo opravdu horko, hned při vstupu od nás každý z nich obdržel kouzelnou poukázku z magické obálky, kterou bylo možné proměnit zázračně na baru v jakýkoliv drink. Právě ten je v mnoha případech povzbudil k tomu, aby se začala tvořit fronta u našeho kameramana, který měl pro studenty připravené zajímavé otázky.

Nebudeme prozrazovat mnoho, snad jen to, že jsme se při zpovídání studentů skutečně všichni pobavili a Ty se už teď můžeš těšit na skvělé video! Tak schválně, budeš šikovný stejně jako naši studenti a zvládneš odpovědět na zásadní hádanku včerejšího večera: „umí to mluvit 12 jazyky a létá to, co je to?!“ Správně!

Pokračujeme!

Přímo od video koutku pak studenti hromadně mířili do foto-koutku, kde mohli svou vzpomínku na tento večer (a snad i celý školní rok s PELICANEM) zvěčnit se skutečně zajímavými rekvizitami. A teď už všichni stranou, přijíždí k nám Božský kopeček! A opravdu. Legendární brněnská zmrzlina si to se svým povozem přidrncala rovnou do našeho dvora. A fronty se začaly tvořit znovu. A tentokrát se připojili i studenti navštěvující firemní vzdělávání, dle jejich slov si přeci grepovou zmrzlinu s červeným pepřem nemohou nechat ujít!

A zdrželi se nejen na zmrzlinu. Jakmile se venku začalo smrákat, bylo na čase procvičit naše hlasové kvality. A jelikož na vánočním večírku mělo největší úspěch právě karaoke, rozhodli jsme se nenechat mikrofon ležet ladem ani tentokrát.

Věřte tomu, že se studenti po úvodním rozezpívání lektorů nenechali dlouho pobízet. Jako správní „jazykovci“ jsme u anglických písní sledovali správnou výslovnost. A překvapení v podobě písničky si pro nás připravili taky studenti navštěvující pomaturitní studium němčiny.

Večer šohaj, ráno PELICAN!

Jak je na pelikáních večírcích zvykem, pokračoval až do brzkých ranních hodin. A jak vypadá naše ráno v PELICANU? Věřte tomu nebo ne, ale svědomití studenti, ač s vyzpívanými hlasivkami, sedí spořádaně ve svých lavicích. Lektoři jsou na ně však dnes zřejmě hodnější než obvykle, taky v jejich očích se totiž po probdělé noci leskne únava.

Takže – hurá připravit popcorn, spojme síly dohromady a pojďme si dnes zlepšit jazyky alespoň prostřednictvím našeho pelikáního kina u filmu v originálním znění. A kdoví, v kanceláři už třeba kujeme další pikle. No, nebylo by hezké, než se nám studenti rozprchnou užívat si letních prázdnin, stihnou ještě alespoň jednu společnou akci?

Inu, jednou PELICAN, pořád PELICAN! Tak měj krásný víkend a nezapomeň odpočívat, třeba u cizojazyčného filmu!

Tvůj párty PELICAN

Jsi 692. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.