fbpx

Kurzy pro veřejnost – nejlepší rozhodnutí mého života

Anglický jazyk se učím už několik let, ale nikdy jsem neměla pocit, že bych se zlepšovala. Asi to bylo i z důvodu, že se nám během školy střídali učitelé jako ponožky. Každý po nás chtěl něco jiného a ani jeden pořádně nenavázal na to, kde skončil druhý. Jak se potom máte ten jazyk správně naučit?

Tuhle otázku jsem si kladla již několik let. A čím víc se blížila maturita z anglického jazyka, tím více jsem se začínala bát. Nezbývá nic jiného než si najít nějaký intenzivní kurz anglického jazyka pro veřejnost. Díky kterému bych měla alespoň nějakou šanci na zlepšení.

Zkusila jsem tento návrh přednést i doma rodičům a k mému překvapení se shledal s úspěchem. Teď už se naskytla pouze otázka jakou jazykovou školu v Brně vybrat. Musí být někde v centru, kam se dá dobře dostat městskou hromadnou dopravou. A také chci malé skupinky v kurzech angličtiny. Stačí, že ve škole nás je ve třídě 20.

Pár dní pátrání a vybírání zabralo. Nakonec jsem dala na doporučení kamarádky a zvolila si jazykovou školu Pelican. Ta vše co jsem považovala za důležité, splnila do puntíku. Velmi ochotně mi pomohli určit moji jazykovou úroveň a najít kurz, který by mi vyhovoval.

Nejenže je poloha školy ideální, ale i velmi rychle byl můj kurz angličtiny otevřen. I přes to, že mě angličtina nikdy nebavila. Začínala jsem se do kurzu docela i těšit.

Kurz anglického jazyka pro veřejnost je zahájen

Týden do začátku kurzu angličtiny utekl jako voda. A v úterý jsem už stála před učebnou a čekala na své spolužáky a lektora. Nastoupili jsme celkem 3. To je super, pomyslela jsem si, tak malá skupinka, to se bude učit jedna báseň a ne jako ve škole kde je nás ve třídě 20.

Lektorka začala velmi pozvolna, představila se nám a pověděla bližší informace o tom, jak kurz bude probíhat. Zhruba nám sdělila vše, co bychom se v nejbližších týdnech měli naučit a čím se budeme zabývat.

A poté dala prostor nám. Velmi trpělivě nám naslouchala. Už po prvních 60 minutách jsem věděla, že přihlásit se do tohoto jazykového kurzu pro veřejnost bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, která jsem kdy udělala.

Byla jsem spokojená. Najednou mne opustil ten pocit, že anglický jazyk nesnáším a nikdy se ho nenaučím. Zjistila jsem, že to může být i zábava. Hráli jsme několik her, abychom se lépe poznali. Lektorka naše chyby opravovala s úsměvem a nikdo se necítil kvůli tomu špatně.

Odcházela jsem domů plná dojmů a spokojená. Rodiče mne ihned vyzpovídali, co jsme se učili a jak mi to šlo. S klidem jsem jim mohla odpovědět, že jsem přesvědčená o tom, že to půjde, že se zlepším. Byla na nich vidět značná úleva. Věděli, že tento kurz aj nebyly vyhozené peníze.

Další velkou výhodou bylo, že jsem nebyla jediná, kdo se z naší skupinky připravoval na maturitu z anglického jazyka. Takže jsme do kurzu zapojili i některá témata ze zkoušky z dospělosti.

A já se opravdu lekci od lekce zlepšovala a zlepšovala. Po dvou měsících jsem se už nebála mluvit, a to co jsem se ve škole nenaučila za 4 roky tak jsem v kurzu zvládla za 4 měsíce. A po půl roce jsem byla přesvědčená, že maturitu zvládnu levou zadní.

Díky tomuto kurzu anglického jazyka pro veřejnost jsem se stala v komunikaci a gramatice daleko jistější. Uměla jsem si přeložit texty a naučila se různé fráze. Děkuji, jazykové škole Pelican za to, že mi pomohla stát se sebejistější v anglickém jazyce. Rozhodně popřemýšlím i o možnosti navštěvovat i další kurzy pro veřejnost.

Jsi 1937. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.