Kde sehnat obrázek na titulku knihy?

Máte zájem o vydání knihy a řešíte titulní obrázek? V rámci našich služeb nabízíme vytvoření základního návrhu bezplatně, ale naše databáze obrázků je omezená a nemusí pokrýt Váš požadavek. Pro tyto případy využíváme fotobanky, které nabízení mnohomiliónovou databázi fotografií, ilustrací i grafik za výhodné ceny.

Ze zástupců vybíráme pro příklad fotobanku Dreamstime. Pokud si chtece vytvořit vlastní účet, registrujte se na této stránce, není to však nutné, jelikož my účet máme.

ceny

Pro účel titulky e-knihy postačuje základní licence (nazývaná royalty free). Ceny jednotlivých obrázků se liší v závislosti na velikost stažení i podle kvality (Dreamstime rozlišuje kvalitu v závislosti na jejich oblíbenosti -čím vícekrát byl snímek zakoupen tím je jeho cena vyšší).

Pro titulku e-knihy doporučujeme obrázek o výšce min 600 px (optimálně 900 px). pro tyto rozměry se ceny snímků pohybují od 3 do 15 dolarů, tedy od 70 do 360 Kč (v závislosti na kurzu).

vyhledávání

Jelikož se jedná o celosvětově působící společnost, vyhledávání obrázků je nutné provádět v anglickém jazyku. Vyhledat potřebný snímek lze tzv. klíčovými slovy. jedná se o slova, která vaši potřebu vystihují – např. „sexy girl“ nebo „smile doctor“ či „dark landscape tree“ a podobně.

Vzhledem k rozsáhlé databázi Vám systém najde několik stránek obrázků. Pro upřesnění výsledku je možné využít filtry vyhledávání, kde je možné nastavit typ souboru, kolik lidí má být na obrázku, jejich věk, barva pleti, převažující barvy obrázku a mnoho dalších.

Vyzkoušejte si vyhledávání zde:

další fotobanky

Pochopitelně Dreamstime není jedinou fotobankou. Podobným systémem lze nakoupit legálně obrázky (ale i videa či zvuky) například zde:

Jsi 2337. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.