Jak vybrat repasované herní PC

S neustálým přísunem stále nových her a masově rozšířených online RPG se zvyšuje i potřeba výkonnějších herních PC. Ať již patříte mezi opravdové pařany nebo si jen občas chcete vyzkoušet nový herní zážitek, brzy zjistíte, že klasický kancelářský či multimediální počítač přestává stíhat.

Pak je na čase se podívat na výkonnější herní sestavy. U těch se může cenově dostat opravdu vysoko, proto je dobré zvážit i tzv. repasované herní PC, které vám výrazně ušetří rozpočet, takže zůstane i na nějakou novou hru.

Jaké faktory jsou důležití při nákup herního PC se podíváme dále:

Jaké hry chcete hrát?

Jde o první úvahu před nákupem nového PC na hry. Nejnovější 3D střílečka z pohledu první osoby bude téměř jistě vyžadovat výkonnou grafickou kartu. Strategické hry na druhou stranu budou potřebovat výkonný procesor s rychlým rozhraním, aby zvládal rychlost hraní a dokázal rychle zpracovávat data.

Mnoho real-time a online strategických her pak vyžaduje rovnováhu mezi grafikou a procesorem. Je také stále těžší jednotlivé žánry her od sebe odlišit. Je výrazný rozdíl hrát online pokerový turnaj a hrát Battlefield online s desítkami dalších hráčů.

Nakonec je dobré zvážit, zda chcete primárně herní počítač. Pokud v tom máte jasno a s dalšími činnostmi u něj nepočítáte můžete se zaměřit na vyladěné repasované herní PC, které nabízí optimální výkon na hraní.

Grafika

Pravděpodobně nejdůležitější faktor u herního PC. Grafická karta bude pravděpodobně tvořit cca 1/3 celkových nákladů za nový herní počítač a zároveň u ní platí, že šetřit se nevyplácí.

Pokud jde o značky oblíbené jsou grafiky z dílen AMD nebo Nvidia, kde se vyplatí sledovat jejich poslední produktové řady. Dobrou volbou jsou i dvojité grafické karty umísťované do dvou slotů na desce.

Úspory za grafickou kartu může dosáhnout nákupem repasovaného herního PC, které obsahuje některý z nových herních modelů. V některých případech se dají najít slevy až 70 % z klasické kupní ceny. Zkuste to např. na inComputer.cz.

Samozřejmě nesmíte zapomínat i na možnosti vašeho monitoru a základní desky. Pokud nezvládá dvě grafické karty nebo monitor podporuje pouze nižší rozlišení nemá smysl si kupovat to nejlepší na trhu.

Procesor a výpočetní výkon

Bude třeba zvážit, jaký výkon od PC očekáváte, aby vám hra běžela rychle a bez trhání. Opět platí u moderních PC her jsou vyšší požadavky na výkon a bez kvalitního procesoru min. Intel i5 nebo vyššího se už neobejdete.

Z konkurenční stáje pak jde o řady AMD Phenom nebo FX. Chybu samozřejmě neuděláte, pokud půjdete rovnou po nejnovějších modelech procesorů. V tomto případě však počítejte s výrazně vyšší cenou procesoru v řádu desítek tisíc.

Paměť RAM

Většina rozhodování se dosud točila kolem dosažení rovnováhy mezi výkonnou grafikou a výkonem procesoru. Dalším faktorem je však i dostatek operační paměti RAM, která výrazně urychluje zpracování dat a tím i herní požitek.

Pokud se díváte po paměťových modulech sáhněte po rychlosti 1600 MHz nebo rychlejších. Co se týče velikosti u herního PC dejte minimálně 16 GB RAM. Úsporu opět může představovat nákup repasovaného PC na hry, které již má komponenty vyladěny, takže výrazně ušetříte.

Jak ušetřit při nákupu

Velký výběr repasovaných herních PC najdete na stránkách www.inComputer.cz . Všechny nabízené sestavy jsou před prodejem testovány a nahrazeny případné vadné části. V nabídce najdete výkonné herní stroje se slevou až 70 % a zárukou na 12 měsíců!

Jsi 922. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.