fbpx

Jak vybrat autochladničku na dlouhé cesty s knihou v ruce

Období dovolených představuje oříšek především z hlediska přepravy jídla. Pokud nechcete s sebou v příručním zavazadle převážet pouze řízky s chlebem, ale na dovolené si chcete dopřát i něco jiného z vlastní domácí kuchyně, potom by bez autochladničky mohl nastat problém. S autochladničkou už potom bude jedno, jestli jedete jenom na chalupu nebo za hranice, vaše jídlo zvládne cestu s vámi. Ovšem za předpokladu, že si zodpovíte tyto otázky a autochladničku koupíte s rozmyslem.

Jakou chladící technologii zvolíte?

Na výběr máte kompresorové nebo termoelektrické chladničky. Kompresorové se vyznačují tím, že zvládají udržet obsah v chladu bez ohledu na to, kolik stupňů je venku. Z tohoto důvodu je rovněž i jejich pořizovací cena trochu vyšší. Naproti tomu termoelektrické jsou levnější, ale potraviny chladí odlišným způsobem – vždy v závislosti na okolní teplotě. Umí chladit například o 30°C oproti venkovní teplotě, což znamená, že v případě, že je venku 35°C, tak v chladničce bude 5°C.

Jak velký prostor na autochladničku máte?

Podle toho by se měla odvíjet její velikost, která je vázaná i na vnitřní prostor. Předem si rozmyslete, jestli autochladničku umístíte na sedačku nebo do kufru a kolik místa na to budete potřebovat. Jinak byste také mohli být nepříjemně překvapeni.

Jak autochladničku budete napájet?

Autochladničky na 12 V můžete napájet z klasického automobilového zapalovače. V případě dodávky nebo nákladního vozu zvládnete napájet i autochladničky s 24 V.

Co všechno by měla umět?

Kromě chlazení, které je samozřejmostí, mohou určité modely autochladniček disponovat i nadstandardními funkcemi, jež vám mohou usnadnit obsluhu. Například se jedná o displej, který vás bude informovat o vnitřní teplotě. Velmi výhodné je také osvětlení, které usnadní orientaci v obsahu chladničky večer. Pro snadnější manipulaci jsou některé modely vybaveny odnímatelným víčkem, takže je lze snadněji naplnit, či teleskopickým madlem a kolečky. Těžkou plnou chladničku tak nemusíte nosit, ale potáhnete ji za sebou jako kufr.

Teď už stačí jenom vytáhnout chlazený nápoj, knihu a šťastnou cestu!

Jsi 166. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.