Jak udržet vaše běžecké oblečení čisté a svěží

Nikdo nemá rád páchnoucí oblečení na běhání i nějakou skvrnou. V tomto článku se podíváme na to, jak nad prádlem vyhrát a udržovat ho stále v čistotě.

Běžecké oblečení může být celkem dost drahé. Kdy naposledy jste zaplatili 3 tisíce za kalhoty a ty následně propotili, až se vytvořila krusta potu? A nejde pouze o tuto záležitost, ale i o zachování delší funkčnosti materiálu, pokud se o něj dobře postaráte.

Zde je návod, jak udržet materiál běžeckých kalhot či jiného oblečení déle funkční.

10 nejlepších tipů na praní běžeckého oblečení

  1. Nepřeplňujte pračku – běžecké oblečení potřebuje při právní dostatek prostoru, aby se opravdu dobře vypralo a bylo čisté.
  2. Použijte prací sáčky – pokud chcete zabránit tomu, aby se oblečení přichytilo k nějakému jinému pranému kousku, pořiďte si samostatná prací sáčky, kam oblečení na běhání vložíte.
  3. Zapněte všechny zipy – rozepnuté zipy na oblečení mohou při praní zbytečně poškodit povrch tkaniny.
  4. Nikdy nepoužívejte aviváž – a to za žádných okolností ať už kapalnou nebo suchou.
  5. Otočte oblečení naruby – důvod je prostý, zejména u praček s horním plněním zabráníte odírání povrchové vrstvy vašeho běžeckého oblečení. Podobně to platí např. u jeansů, aby déle vydržel jejich povrch a vzhled.
  6. Zkontrolujte skvrny – ihned po praní zkontrolujte případné skvrny na oblečení, abyste to mohli řešit předtím, než oblečení zcela oschne.
  7. Nepoužívejte bělidlo na bázi chloru – dokonce ani na podkladové vrstvy nebo bílé tkaniny.
  8. Postarejte se o žmolky – v případě, že se na povrchu začnou tvořit žmolky či se jinak naruší struktura, použijte např. holicí strojek a jemně povrch obrušte.
  9. Přizpůsobte teplotu oplachu teplotě při praní
  10. Opakovaný mycí cyklus – zhruba každý měsíc pusťte teplý prací cyklus s několika čistými osuškami a bez mýdla či pracích přípravků. Jde o to, opláchnout dobře prací buben pračky.

Pokud při tomto praní v jakékoliv fázi vidíte pěnu, používáte při praní příliš mnoho mýdla či přípravku.  Výsledkem je pak to, že vaše oblečení není po máchání zcela čisté.

Další zajímavé články týkající se běhání najdete i na našem blogu: http://blog.mujbeh.cz

Jsi 1660. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.