fbpx

Evidence docházky dětí ve školce

Přijde vám nesmyslné evidování dětí elektronickým způsobem a opatřování čipů pro malé děti? Myslíte si, že jsou výjimečné případy, kdy děti vyzvedla ze školky nepovolaná osoba anebo děti svévolně opustily prostor školského zařízení? I když není třeba malovat čerty na zeď, pořízení čipu je určitým způsobem ochrany dětí. Jesle či mateřská školka se uzavřou, do objektu nebudou moci vstupovat nepovolané osoby s výjimkou těch, které mají čip.

Evidence dětí i pedagogů s pomocí čipu

Čip, jenž je součástí elektronické evidence docházky, můžou mít děti či jejich rodiče a rovněž zaměstnanci, pedagogové, vychovatelé a ředitel školky, čímž dojde k usnadnění závěrečného vyúčtování mezd či placení školkovného za konkrétní dny, jež ratolesti ve školce strávily. Odpadá zapisování do knihy docházky i jejich složité vypočítávání.

Docházkový systém Dignus usnadňuje práci jak samotným rodičům a dětem, které jen tak tak po ránu doběhnou do školky a ještě si musejí vzpomenout na zapsání se do evidenční knihy. Zjednodušená je díky evidenčnímu systému práce i pro samotné vychovatele, již se nemusejí věnovat zdlouhavé, nudné a zbytečné administrativě, ale samotným svěřeným dětem, jejich výchově a zábavě.  Evidenční digitální systém Dignus výtečně slouží i účetním, kteří spravují účetnictví konkrétního školského zařízení, protože mají spoustu práce usnadněnou. A navíc: program automaticky připravuje podklady pro případné kontroly nadřízených orgánů, stejně jako elektronickou evidenci i tiskopisy pro rodiče žádající o úlevu na dani. Na docházkový program se poskytují dotace, byla by proto škoda nevyužít programu, jenž zajišťuje plynulý chod školky, bezchybné účetnictví a eviduje sám od sebe docházku dětí a zaměstnanců.

Jsi 2132. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.