Dárky pro radost každému rybáři

I rybáři rádi dostávají dárky, ale máte-li v rodině nějakého rybáře, určitě víte, že není úplně jednoduché mu vybrat ten správný dárek pro rybáře k vodě. Určitě ho potěšíte něčím, co může využít při chytání ryb, ale tím není myšleno cokoli s obrázkem ryby, i když i to se mu může líbit, ale spíše praktické vychytávky, které překvapí a udělají radost skutečně každému rybáři.

Vybrat prut nebo naviják není úplně snadné, proto je lepší buď nechat výběr na samotném rybáři, nebo poprosit o radu nějakého jiného zkušeného rybáře. Ale existuje velké množství nejrůznějších doplňků i praktických věcí, kterými uděláte tu pravou rybářskou radost a zvládnete je vybrat sami, klidně i z domova přes internet.

Vhodným dárkem je například speciální rybářské oblečení od kalhot, včetně brodících kalhot, přes prsačky, vesty, bundy až po rukavice a pokrývky hlavy. Skvělé jsou i rybářské holínky. Investovat tak můžete částku ve výši od stovek do tisíců korun. Dále můžete vybrat třeba nějaký doplněk, jako je například speciální rybářský batoh – podle typu a materiálu se dá pořídit od cca 400 do 2000 korun, obaly na pruty, obaly na stojany atd.

Rybáři určitě ocení i něco pro své pohodlí, protože rybolov je obvykle o dlouhých hodinách čekání. Měl by tedy mít vhodné vybavení na sezení, případně místo, kam se schovat před deštěm a větrem. Nejjednodušší skládací stoličky začínají na ceně kolem 200 korun, sedačka s opěradlem zhruba na 330 korunách.

Křesílka se velmi liší – dle typu a výbavy stojí od zhruba 350 korun až po více než 4 000 korun. Lehátka na ryby jsou ještě dražší – jejich cena se pohybuje od 2 do 8 tisíc korun a navíc – ne každý rybář chce při chytání zrovna ležet.

Skutečného rybáře zato nedostanete od vody ani ve chvíli, kdy začne pršet. Možná ho tak potěšíte specializovaným deštníkem, přístřeškem či bivakem pro rybáře. Bivaky budou vyžadovat už investici několika tisíc korun, deštník se zapichovacím držákem pořídíte od cca 800 korun výše, nejlevnější přístřešky vyjdou zhruba na 900 korun.

Ale i u tohoto vybavení se dají vybrat podstatně dražší položky. U rybářského vybavení je to jako u aut. Základní funkce mají stejné, ale pohodlí a užitné vlastnosti se podstatně liší.

Dárků pro rybáře je opravdu nepřeberné množství – od vařičů a rybářského nádobí přes tašky, kufříky, kyblíky a síta a podběráky až po váhy, mincíře a metry. Dále může udělat radost například speciálním nožem, nebo kniha či DVD o rybaření. A pokud máte víc peněz, můžete koupit třeba loď, nebo člun.

Jestliže opravdu netušíte, co vybrat, zkuste se podívat na internet. Třeba naspecializovaném webu http://www.obchodprorybare.cz/ najdete rady a inspirace na rybářské dárky, které určitě potěší. Navíc mají i kamenné prodejny v Brně a Kuřimi, kde si můžete vše prohlédnout a vyzkoušet.

Jsi 2215. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.