Cambridge English „Speciál“

Jazyky. Učíme se je v rámci povinné školní docházky, ve svém volném čase jako samouci nebo se třeba rozhodneme navštěvovat pomaturitní studium jazyků. Ať tak či tak, všichni máme rádi, když své jazykové znalosti můžeme zpečetit vykonáním jazykové zkoušky a získáním certifikátu, který naše znalosti „zhmotní“ do podoby, ve které si roky dřiny a odříkání můžeme tak trochu „osahat“. A samozřejmě taky náležitě využít v budoucnu!

Jazyková škola Brno PELICAN je si této silné motivace více než vědomá. Taky proto se rozhodla kromě poskytování možnosti svým studentům skládat Státní jazykové zkoušky, stát se tzv. Cambridge English Preparation centrem. Co to znamená? Jednoduše třeba to, že se nyní studenti z jazykovky PELICAN mohou hlásit k nejprestižnějším, mezinárodně uznávaným zkouškám Cambridge. Pojďme si dnes právě tyto zkoušky lehce představit!

Obecné informace a využití certifikátu v praxi

Jazyková kvalifikace Cambridge English Language Assessment patří mezi nejprestižnější jazykové zkoušky. Právě fakt, že je získaný certifikát mezinárodně platný, přináší účastníkům zkoušky, kteří absolvovali kurzy angličtiny, velkou výhodu. Každý úspěšný kandidát, který vykoná zkoušku, získá certifikát Cambridge English s doživotní platností, potvrzující jeho znalost anglického jazyka.

Jen těžko se tedy divit tomu, že zkoušky Cambridge English skládá každoročně více než 3 milionu studentů na celém světě. A to nejen aby rozšířili své perspektivy, splnili si svůj sen o lepším vzdělání, ale třeba taky aby díky certifikátu vyrazili na pracovní či studijní cestu do zahraničí. Certifikáty úspěšných kandidátů totiž celosvětově uznává více než 11 000 univerzit, zaměstnavatelů významných společností, úřadů i autorit, včetně českého MŠMT a vládních institucí v ČR.

Vybrané přední univerzity pak přihlíží k výsledkům zkoušek Cambridge English, třeba tím, že Tě u po předložení certifikátu u přijímacího řízení bonifikuje větším počtem bodů, což může být velkou výhodou třeba právě pro studenty navštěvující pomaturitní studium angličtiny, mající za cíl přihlásit se po ročním studiu jazyka na jednu z prestižních světových univerzit.

Jakou zkoušku je možné skládat?

Pokud se anglicky učíš teprve krátce a chceš si jen ověřit úroveň svých dosavadních znalostí, pak je pro Tebe vhodná zkouška Cambridge English: Key (KET), která je na základní úrovni pokročilosti (A2) dle Evropského referenčního rámce pro jazyky.

Schopnost komunikovat v angličtině v každodenních situacích ověřuje zkouška Cambridge English: Preliminary (PET), která je na středně pokročilé úrovni (B1).

Jak již bylo řečeno, nejpopulárnější zkouškou je zkouška středně pokročilé úrovně B2, Cambridge English: First (FCE)Cambridge English: Advanced (CAE) úrovně C1 je vhodná pro všechny, kteří potřebují prokázat svou dobrou znalost angličtiny v práci nebo třeba na univerzitě.

„Computer based“ zkoušky

Relativně čerstvá novinka pro všechny, kteří se nebojí elektronických forem, přináší Cambridge English Computer Based exams. Jedná se vlastně o klasickou variantu jednotlivých zkoušek, pouze převedenou do počítačové podoby.

Jaké výhody s sebou takto zvolená forma zkoušky přináší? Velkou výhodou je nesporně větší flexibilita vykonávané zkoušky. Možnost přihlásit se pouhé dva týdny před termínem konání zkoušky je výhodou pro všechny váhavé.

Výsledky počítačových zkoušek, které jsou k dispozici až v měsíčním předstihu oproti zkouškám papírovým je zase jistě ocení všichni nedočkavci.

Může se totiž úplně klidně stát, že zatímco spolužáci vykonávající klasickou formu zkoušky ještě nebudou znát ani svůj výsledek, Ty už budeš mít v ruce svůj jazykový certifikát! 😊

A jestli navštěvuješ kurzy němčiny, nesmutni. PELICAN každoročně úspěšně vypraví do světa taky studenty německého jazyka, kteří svou znalost stvrdí vykonáním jedné ze Státních jazykových zkoušek. Chceš-li se o možnostech zkoušek dozvědět více, neváhej se obrátit na Jazykovou školu PELICAN, která Ti s výběrem vhodné zkoušky pro Tebe moc ráda poradí!

Těšíme se na viděnou,

Tvůj PELICAN

Jsi 794. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.