Co by měl vědět začínající kiteboardista

Máte za sebou úvodní fázi výběru vybavení pro kiteboarding, návštěvu lekcí kiteboardingu a máte již povědomí o vhodném počasí a místech pro kite? Pak přichází na řadu další důležité věci, které by měl mít správný kiter zmáknuté.

Kde dobře nakoupit pkno na kiteboarding a další vybavení

Před několika lety by váš výběr vybavení na kiteboarding byl poměrně omezený. Vzhledem k tomu, že se kitování dostalo do popředí zájmu teprve před několika lety, výrobci na to nebyli připraveni. Ovšem doba se mění, a právě výrobců a prodejců neoprenů na kiteboarding, prken či trapézů najdete již poměrně dost.

Pokud jako začátečník hledáte vhodného prodejce, najděte si obchod, který nemá kiting jen jako podnikání ale také jako způsob života. Jedním z nich je např. Showroom Mysticstore v Brně, kde vám nejen poradí zkušení kiteři ale také si zde můžete vše vyzkoušet.

Je pro vás rozhodující hlavně cena? Projíždíte např. eBay a filtrujete dle ceny nejnižší nabídky? V mnoha případech to nemusí být úplně ideální koupě. Existuje spousta příběhů lidí, kteří nakoupili a pak hořce litovali. Je to i tím, že díky tomu, že je kiteboarding relativně mladý sport, vývoj nových technologií a vylepšení prken či draků na kiteboarding, jde opravdu rychle dopředu.

Proto např. drak z roku 2005, kde v inzerátu píšou vhodný pro začátečníky, vůbec neodpovídá dnešním standardům a mnohem více se s ním nadřete.  Pokud máte svého trenéra kitování, zeptejte se ho na vhodné místo, kde nakupuje své vlastní kiteboardingové vybavení. Pokud ne, neřešte to sami a raději se zeptejte zkušenějších.

Buďte v kontaktu s dalšími ridery

Po úvodních lekcích už je vhodné zajít si i na některá setkání kiterů na oblíbených spotech /místo, kde se kituje/. Pro ty z vás, kteří máte místa pro kiting blízko, jde o perfektní příležitost, jak poznat nové přátele v tomto sportu a užít si skvělou společnost.

Pokud pro vás není úplně ideální, jen tak sednout do auta a zajet si bez dalších informací pár desítek kilometrů na spot, využijte různé FB skupiny či diskuzní fóra pro kitery. Můžete se tam dozvědět, co se kde chystá a jaké počasí se dá očekávat.  Následně si můžete vybrat, které místo a akce pro vás bude nejlepší.

Cestujte o tom je kiteboarding

Blíží se konec vašeho základního tréninku a jste již plně schopní si zajezdit bez přítomnosti instruktora. Určitě však nechcete zůstat stále na stejné úrovni. Zvlášť když se podíváte do časopisů nebo na webových stránkách pro kitery, na úžasné fotografie z tohoto sportu z celého světa.

Každý zkušenější kiter vám jistě řekne, že vaše první cesta za kitováním na zcela novém místě je nezapomenutelná. Samozřejmě minimálně ze začátku můžete kitování spojit s běžnou dovolenou s poznáváním dané lokality. Ideální je pak vyjet i se skupinou přátel, kteří také kitují a chtějí se taky dále zlepšovat. Pak je úžasná dovolená s celou řadou zážitků zaručena.

Jak se dozvíte o těch správných kitingových destinacích? Jednoduše. Inspiraci na cestu můžete hledat např. v časopisech o kitingu nebo na webu. Mezi nejlepší tipy na zajímavá místa pak patří doporučení přímo od ostatních kiterů. Zvlášť pokud se tam zrovna chystá a vy se můžete přidat s vědomím, že na to budou vaše zkušenosti stačit.

Progresujte

Zlepšování vaší zručnosti je přirozený vývoj, zároveň se liší člověk od člověka. Stejně jako u jiných sportů platí, čím dřív začnete, tím rychleji se vše naučíte. Ještě důležitější je pak praxe, což je nejlepší způsob, jak si své schopnosti stále zlepšovat.

Pro začínajícího kitera je vhodné dobře sledovat, co se děje na vodě, točit své jízdy i ostatní a s ostatními mluvit o tricích a o tom, co vám nejde. Pokud se pak nacházíte ve skupině kiterů s podobnou úrovní dovedností, můžete se navzájem více motivovat.

Jakmile se dostanete na vyšší úroveň a videa či články z webu vám již nestačí, je dobré se poohlédnout po nějakých lekcích kiteboardingu pro středně pokročilé a pokročilé. Tímto způsobem se můžete dostat z bodu, přes který se nemůžete sami dostat.

Chcete vědět o kiteboardingu víc? Přečtěte si další články na blogu pro kitery – Blog Mysticstore, nebo nás kontaktujte na: www.mysticstore.cz

Jsi 2656. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.