fbpx

Budeme rušit e-shop

Možná jste si všimli změn na našem webu. Jde o postupné zjednodušení a zpřehlednění celé prezentace (zejména pro mobilní zobrazení). Změny jsou postupné a nejsou nikterak výrazné. Za jedinou zásadní změnu lze označit postupné zrušení e-shopu. V budoucnu již nebude možné přes náš web zakoupit vydané e-knihy. Co nás k tomuto kroku vede se pokusíme objasnit v tomto článku.

Faktem je, že prodej souborů přes náš web nebyl nikterak zásadní. A není se čemu divit. Nemáme vlastní aplikaci, automatické zasílání do čteček a dokonce ani platební bránu. Z pohledu zákazníka v porovnání s ostatními prodejci máme tedy horší služby za stejně peněz. A vzhledem k tomu, že jsme prodávali pouze námi vydané knihy se investice do výše uvedených služeb nemá šanci vyplatit. Aby čtenář nemusel čekat několik dní na stažení knihy, měli jsme jako alternativu k bankovnímu převodu službu paypal. Vzhledem k blížící se termínu k EET (týká se i plateb přes paypal) se musíme rozhodnout, jakou cestou se dále vydat. Po dlouhých úvahách vidíme cestu v tom, že budeme dělat hlavně to, co umíme. Konkurovat prodejním kolosům jako Albatros (Palmknihy, Ereading) či Wooky (Ebux, Extrareader a další) svou nabídkou prodejních služeb nemůžeme. Chceme připravovat elektronické knihy a pomáhat novým autorů. O prodej ať se starají specialisté.

EET, GDPR a další

Jak jsme zmínili, nejzásadnějším důvodem ukončení e-shopu je EET. Není to však zdaleka jediná překážka. Ač e-shop fungoval navenek automaticky, zákulisí bylo spíše provizorní. Faktury tvoříme ručně, připisování platem hlídáme sami a přehled prodejů autorů děláme taktéž ručním přepisem. Když si vezmete, že průměrná cena naší knihy je cca 100 Kč, naší provizí za čas strávený s veškerou administrativou je cca 15 Kč (zbytek je provize autorovi a DPH). To není částka, která by zaplatila provoz jakéhokoliv automatizovaného systému, EET, certifikátu https a další potřebných výdajů. A to nemluvíme o dalších časových náročnostech, jako ochrana osobních údajů, aktualizace obchodních podmínek a podobné, které nám zrušením e-shopu odpadnou.

Kdy bude e-shop zrušen a jak se dostanete k zakoupeným knihám?

Nově vydávané knihy již nebudou k zakoupení. Kniha bude mít nadále svou samostatnou stránku, kde budou odkazy na vybrané e-shopy, kde je možné ji zakoupit. Postupně takto předěláme i stránky dříve vydaných knih. Až do kompletní odinstalace e-shopu budou všechny uživatelské účty plně funkční a k zakoupeným knihám se nadále dostanete. Přesný termín zrušení e-shopu nevíme, víme však, že to nebude letos. Předpokládáme tak v období mezi začátkem roku a dubnem roku 2018.

Pokud si potřebujete zakoupené knihy ještě jednou stáhnout, prosíme vás, učiňte tak do konce roku 2017.
Doufáme, že naše rozhodnutí chápete. ¨Za případné komplikace (nepředpokládáme, že by pro někoho měli nastat), se omlouváme.

Jsi 1704. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Z nabídky našich e-knih vybíráme:

KKnihy.cz

nakladatelství e-knih

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.