Bude slunečno? To prozradí jedinečná předpověď počasí

Plánujete výlet a nevíte, jak se připravit, a co si obléct? Tričko a kraťasy nebo kalhoty a pláštěnku? Bude z té rozhledny vidět, nebo bude mlha? Není třeba být v nejistotě, podrobnou předpověď počasí můžete získat na pár kliknutí.

Server Slunečno.cz nabízí přehled o aktuálním počasí, krátkodobou i dlouhodobou předpověď. Své specifikum má Slunečno.cz díky podrobnosti modelu, který patří k nejpřesnějším na našem území.

Vstupní data online z NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration – Národní úřad pro oceán a atmosféru). Tyto vstupní hodnoty server Slunečno.cz následně zpracovává vlastním výpočtovým modelem, jehož výstup je předpověď s rozlišením 3 nebo 15 kilometrů. Takto jsou poskytovány informace o počasí pro 10 516 míst v České republice.

Díky meteoradaru mohou návštěvníci webu v reálném čase pozorovat vývoj oblačnosti nad Českou republikou a Evropou. K dispozici jsou mapy oblačnosti, srážek, teploty i větru. Meteoradar funguje na principu odrazu elektromagnetických vln od vody nebo ledových krystalů obsažených v mracích. 

Na stránkách je také možnost nahlédnout přímo v reálném čase na desítky míst v České republice i ve světě prostřednictvím online webkamer. Ojedinělou službou je dále fotogalerie, kam mohou uživatelé přidávat své snímky.

Z dalších služeb stojí za zmínku lunární kalendář, zobrazení fáze měsíce, satelitní a družicové snímky i pravidelný přísun článků.

Při plánování výletu už vás tedy nic nezaskočí. Stačí navštívit jediný web a budete mít přehledné informace o všech vlivech počasí, které vás budou čekat.

Jsi 456. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.