Aromalampa pro příjemné aroma i pomoc v nemoci

ro zútulnění bytu, zpříjemnění atmosféry či zlepšení ovzduší ve vašem pokoji, můžete využít aromalampu. Ta zpříjemní trávení ve vašem obydlí a je vhodná i k relaxaci. Věřte, že není nic lepšího než se za večerního šera oddat odpočinku při plápolání svíčky a příjemného aroma.

Vůně, které léčí ale i vůně vhodné k relaxaci

Vůně, která z aromalampy vychází, napomáhá nejen ke zlepšení nálady a dobytí energie, ale může vám také pomoci v případě, že jste nemocní. Pokud trpíte chřipkou nebo nachlazením stačí využít správného aroma. To vám může dopomoci k rychlejšímu uzdravení. Pojďte si přečíst, k čemu vám některé vůně můžou pomoci.

Meduňka je odpradávna známá jako bylinka pomáhající k spánku a celkovému uklidnění těla. Levandule, nejen že osvěžuje vzduch stejně jako citron, ale také pomáhá k uklidnění a snížení podráždění. Cypřiš snižuje stres, pocit úzkosti a napomáhá při astma. Také anýz vám pomůže vyléčit neduhy. A to konkrétně nachlazení, rýmu nebo virózu, stejně jako bazalka.

Do vody, které je umístěna v nádobce aromalampy se přidává pár kapek aroma. Můžete přidat éterický olej nebo směs éterických olejů. Ty mohou mít vůni květin, ovoce, koření nebo třeba pryskyřice stromů.

Nemusíte ale přidávat pouze oleje. Další možností jsou vosky do aromalamp. Ty jsou skvělou alternativou olejů a jejich aplikace je také velmi jednoduchá. Vůně vosků můžete libovolně kombinovat a vytvořit si tak vlastní vůni, která se bude líbit vašim smyslům.

Doplněk interiéru pro příjemnou atmosféru

Ve chvíli, kdy si vyberete vhodné aroma, je nutné správně jej nadávkovat. Zpravidla platí, že méně bývá více. Vždy postačí pouze pár kapek aroma, které se přidává do vody. Po určité době lidské tělo přestává vůni vnímat, to ale neznamená, že byste měli do vody kapky stále přidávat, ba naopak. S kapkami raději šetřete, navodíte tak příjemnou, decentní atmosféru.

Při výběru lampy byste se neměli zaměřit pouze na samotnou lampu, která by měla mít větší zásobník na vodu, ale také na to, jakou svíčku používáte. Zásobník by měl být spíše velký, aby nedošlo k rychlému odpaření vody a k přepálení zbytků přidaného aroma. Svíčka by neměla produkovat saze a neměla by příliš kouřit.

Aromalampa se hodí do každého interiéru a může v něm být skvělým doplňkem. Jen je potřeba nezapomínat na to, že se jedná o oheň, a tak by měla být umístěna na bezpečném místě. Tyto lampy nevyžadují žádné složité zacházení, stačí aplikovat vonné aroma, zapálit svíčku a již nic nebrání tomu oddávat se relaxaci.

Po využití lampy ji pouze jednoduše omyjte vodou s mýdlem a nechte osušit. Pro zabránění vytvoření vodního kamene poté můžete ještě opláchnout vodou s octem.

Chcete-li mít provoněný byt, využijte aromalampu. Nejen, že vytvoří příjemně voňavé aroma, ale také navodí uklidňující atmosféru díky plápolajícímu ohýnku.

Velký výběr aromalamp včetně luxusních vonných vosků a olejů najdete na www.poznani-knihy.cz

Jsi 1218. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.