Aerárium – zahrada v kouli i do malého bytu!

Pídíte se po novinkách a aktuálních trendech v bydlení? Právě teď jste na jeden narazili – aerárium je poměrně nový způsob na pěstování rostlin a dekoraci domů i bytů. Aerárium má řadu výhod.

Vše, co k výrobě této dekorace potřebujete je snadno dostupné, a proto vám už nic nestojí v cestě. Ledaže byste pořád nevěděli, o co jde a chtěli byste se o aeráriu dozvědět více. V tom případě pokračujte ve čtení tohoto článku.

Co je aerárium a jaké má výhody?

Pojem aerárium si vysvětlíte potom, co některé aerárium uvidíte. Jedná se o skleněnou nádobku (kouli, kapku, zkumavku), která je provázkem či silonem zavěšená ke stropu a vypadá, jako by visela volně na vzduchu.

Je jakýmsi novodobým květináčem na rostliny. Je v ní jen minimálně substrátu a pěstovat se v této nádobě mohou jen menší rostliny, které nejsou příliš náročné na zálivku. Rostliny, které mohou žít ze vzdušné vlhkosti a k zálivce jim postačí třeba jen rozprašovač.

Tato skleněná nádobka má více otvorů a v prostoru bytu či domu vypadá velmi hezky. Aerárium lze nazvat i zahrádkou v kouli. Má řadu výhod:

  • šetří místo v domě či bytě, na umístění nepotřebuje žádné police ani podlahovou plochu, zkrátka a dobře můžete aerárium pověsit do rohu místnosti. Ten ozdobí, aniž by vám překáželo.
  • je netradiční dekorací, trend aerárií se teprve rozmáhá, a proto můžete být mezi svými přáteli a rodinou první, kdo jej vezme za svůj a ozdobí si jím svůj byt či dům,
  • hravá skleněná aerária vypadají velmi křehce a podtrhují krásu rostlin, svým způsobem poskytují určitým druhům rostlin i výborné klima pro jejich zdravý růst (vlhkost díky skleněným stěnám). Proto si aerária zamilují pěstitelé orchidejí, masožravek a jiných sukulentů.

Co k vytvoření aerária potřebujete?

Vytvoření aerária vám nezabere příliš námahy ani času. Jediné, co budete potřebovat, jsou skleněné koule a floristické potřeby. Aerárium nemusí být určené pouze pro živé rostliny, naopak dát tam můžete i umělé květiny a jiné dekorace. Třeba o Vánocích je aerárium vhodné doplnit baňkami.

Aerárium nejen na květiny

Jak už jsme zde zmínili, ve vzduchu visící skleněné koule nemusí plnit pouze roli květináčů. Naopak, pověsit si je do bytu můžete bez jediné živé rostlinky. Aerárium můžete využít pro vánoční či velikonoční výzdobu a ušetřit si námahu s péčí o rostlinky v něm.

Velmi šikovní jedinci si s trochou fantazie skleněné aerárium vyrobí doma sami. Jediné, co budou potřebovat je netradičně tvarovanou láhev, řezačku na sklo a trochu fantazie.

Aerárium je spojení hned několika věcí v jednom. Kombinuje křehké a designové sklo s živou krásou rostlin. Ocení jej nadšení pěstitelé, stejně jako milovníci hezkého bytového designu. Aerárium je praktické i originální zároveň. Už brzy může ozdobit i váš byt, dům či zahradní altán.

Z několika různých typů aerárií včetně všeho, co budete potřebovat pro jeho vytvoření najdete na www.lepaso.cz

Jsi 2024. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

1 odpověď

  1. 2018-09-10

    […] k tomu poslouží voda dávkovaná čajovou lžičkou. Dávejte opravdu pozor na to, abyste si svou miniaturní zahrádku […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.