Startuje série turistických průvodců

obal-pruvodce1Poslední vydanou knihou opět posouváme hranice žánrů. Kniha Turistický průvodce I. je náš první průvodce, který jsme dosud vydali. A doufáme, že ne poslední. Autor Jiří Glet plánuje vytvořit celou sérii, která by zmapovala nejzajímavější místa Čech, Moravy, Slezka i sousedního Slovenska a my bychom rádi byli celou dobu u toho.

V současné době na trhu první díl pojednávající o zajímavostech z českých hradů, zámků i dalších turistických atrakcích se zaměřením na Středočeský kraj, Prahu a Jihočeský kraj. Průvodce má 21 kapitol pojednávajících primárně o 21 doporučených cílech v uvedených lokalitách. Jedná se o známé i opomíjené stavby či zajímavosti. Většina kapitol obnáší krom hlavních cílů i cíle vedlejší, které jsou blízko a v rámci výletu stojí za to je také navštívit. Nejde však o běžný popis, který si můžete přečíst na internetu či na ceduli před stavbou. Autor v tomto průvodci upozorňuje na vybrané zajímavosti uvedeného místa. Každý hrad či zámek je totiž v něčem zvláštní a zajímavý. Třeba nějakou tou stavební hříčkou, osobností, legendou či pověstí. A na takovéto zajímavosti autor upozorňuje. Spolu s autorem jsme vybírali ty nejzajímavější fotografie, které jsme pak k jednotlivým cílů přiřadily. nákup licencí snímků tak dělá z knihy prozatím naší nejnákladnější vydanou knihu.

Pro celou sérii průvodců jsme se rozhodli vytvořit samostatný web, kde si o knihách můžete přečíst více informací. Webové stránky najdete na http://pruvodce.kknihy.cz/, kde jsou také ukázky knih a vybraných fotografií.

 

Jsi 2136. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.