Serafína a drak

Dostupné formáty:

  • epub
  • mobi
  • pdf

Ukázka zdarma:

Ukázku zdarma je možné stáhnout na většině prodejních míst.

Serafína a drak

Ivana Nováková

Dobrodružný příběh plný bájných tvorů se silnou romantickou linkou

Jak by se vůči lidem zachovaly nesmrtelné a nezranitelné bytosti postrádající morální hodnoty? Co jim brání nás, křehké dvounožce, vyhubit?

Možnou odpověď přináší dobrodružný příběh plný bájných tvorů se silnou romantickou linkou.

Drak slouží čarodějce Elytrigii, udržuje její říši v područí strachu a dobývá pro panovnici nová území. Knížecí dcera Serafína má být nestvůře obětována, aby se zabránilo další válce. Tento osud je sice hrdinský, ovšem mimořádně hloupý. Dívka proti kruté královně povstane. Zapojí svůj důvtip a odvahu. Daří se jí získávat přátele na neočekávaných místech. A do hry pochopitelně vstupuje i láska.

Napsali v recenzích

Nedokázala jsem si představit, že český autor bude umět napsat pořádně napínavou, zábavnou a vkusnou young adult fantasy. Ovšem autorka Ivana Nováková to zvládla na jedničku.
Serafína a drak zdařile kombinuje humor, napětí i romantiku, a jde tak o vydařené čtení pro všechny milovníky fantasy, draků a silných ženských hrdinek.
Kniha je psána velmi čtivě, kombinuje barvité popisy krajiny a měst s konverzačním humorem jednotlivých postav.
Tato kniha patří mezi ty, nad kterými přemýšlíte ještě dlouhou dobu po jejím přečtení.

Články o knize

Serafínu jsem tvořila lehce a s potěšením

Rozhovor s autorkou nejen o vzniku knihy.

Koupit e-knihu

E-knihu si můžete zakoupit také na dalších e-shopech, jako například:

O autorce

Ivana Nováková

Psát jsem začala někdy v první třídě a tehdydržela vůbec nejčistší, nejhutnější a nejvýmluvnější styl. („Máma má maso. Ema má mámu.“) Od té doby jsem se stihla zkazit četbou Maye, Ransomeho, Clarka, Jirotky,Jeroma Klapky Jeroma, Tolkiena, Austenové, Máchy, Hlaváčka či třeba Meyerové. Božské duo Pratchett – Kantůrek mě oslnilo, uchvátilo a okouzlilo, takže v tomto případě nemůže padnout o zkaženosti ani písmenko.

Články o autorce:

Další knihy autorky:

pohadkyocarodejich-tablet

Pohádky o čarodějích

Pod starým hradištěm sídlí velká moc i temné zlo. Když se za bouře dva pasáčci propadnou pod zem, stanou se z nich čarodějové. Zatímco dobrosrdečný Akir chce pomáhat lidem, Dekel touží ovládnout království. A Tamae, nejmocnější kouzelnice vůbec, ukrývá nebezpečné tajemství. Mocní nesmrtelní tráví čas každý po svém, jejich cesty se však nakonec osudovým způsobem protnou. Vítejte ve Světě čarodějů, kde si užívají zasloužený důchod Baba Jaga i Kostěj Nesmrtelný, král Rudolf vloží do uměleckých sbírek celou duši a třeba Othello nenaslouchá jedovatým řečem a používá zdravý rozum.

Dále doporučujeme