fbpx

Proč je lepší nafukovací paddleboard?

Stand Up Paddleboarding nebo jízda na paddleboardu se stává stále více populární po celém světě. Může za to velmi snadná dostupnost a mnoho různých typů prken, z nichž můžete vybrat paddleboard na závody, na rekreaci pro turistiku či cvičení jógy.

Mezi konstrukčně velmi oblíbené patří nafukovací paddleboardy. Oproti svým pevným protějškům mají celou řadu výhod a hodí se ideálně pro začínající jezdce na paddlu. Pojďme se tedy podívat na několik hlavních důvodů proč jít při nákupu do nafukovacího paddleboardu.

Cestování

Cestovat s nafukovacím paddleboardem je velmi jednoduché. Stačí vyfouknout, poskládat do přiloženého batohu a můžete vše naložit do auta nebo s menším poplatkem i do letadla. Oproti pevnému prknu pak neriskujete např. uvolnění ze střechy automobilu při převážení.

Nafukovací boardy jsou ideální i pro dobrodruhy, kteří rádi objevují nová místa a nechtějí být závislí na nutnosti přepravy pevného paddleboardu autem. Přidejte k tomu ještě rozložitelné veslo a výkonnou pumpu a vše lze nosit v batohu i na zádech.

Odolnost a stabilita

Nafukovací paddleboardy i když to tak nevypadá poskytují i větší prostor pro chyby. Díky tuhému materiálu jsou extrémně odolné a zvládnou i drsnější pády při průjezdu řekou nebo na větších vlnách v moři. Pokud zvolíte širší paddleboard oceníte jeho stabilitu, která umožňuje jeho využití např. při cvičení jógy, pilatesu a při dalších aktivitách.

V některých situacích např. při nárazu na kameny může u pevného boardu dojít k poškození. Nafukovacímu paddleboardu to však nevadí. Vzhledem k tomu, že jsou z pružného materiálu pouze se od překážky odrazí a pokračujete dále.

Skladování

Podívejte se na klasické SUP, které zabere opravdu hodně místa při skladování. Zároveň je nutné pevné SUP uložit tak, aby se nepoškodilo. U nafukovacího SUP nepotřebujete žádné regály, stojany nebo velký skladovací prostor. Stačí vám trochu místa ve skříni, kde složený paddleboard v batohu uložíte.

Milovníci psů

Pro ty, kdo chtějí vzít svého čtyřnohého kamaráda sebou na vodu je nafukovací paddleboard s ploutvičkami ideální. Nafukovací SUP poskytuje psům větší stabilitu a nejsou tak kluzké jako klasické pevné boardy. Zároveň se nemusíte bát toho, že by vám váš pes pevný paddleboard poškrábal.

Samozřejmě předtím, než si vezmete psa na vodu je třeba projít tréninkem, abyste si jízdu užili oba dva.

Nízká váha

Nafukovací SUP jsou ve většině případů lehčí než pevné SUP. To se hodí zejména v případech, kdy nemáte po ruce pomocníka, který by vám pomohl s jeho přenášením k vodě a zpět. Jak již bylo řečeno dříve, nafukovací SUP si můžete zabalit do batohu a odnést na zádech.

Bezpečnost

Nafukovací paddleboardy jsou i přes svůj materiál stále schopny způsobit např. vám nebo jinému prknu poškození. Oproti pevnému provedení je však možné poškození podstatně menší. Proto jsou také prkna vyráběna i z několika druhý gumy, aby některé části byly měkčí než jiné.

Další možnosti

Víte o tom, že SUP můžete použít i ve stanu jako klasickou matraci nebo jej případně použít i jako prostorný stůl. Rybáři pak jistě ocení speciální rybářské verze, které jsou připraveny pro uchycení stoličky, prutů a dalšího vybavení. Dostanou se tak i na místa, která jsou z břehu nedostupná.

Půjčovna paddleboardů

Chcete si nejdřív vyzkoušet, který typ SUP pro vás bude nejlepší? Není problém. V současnosti již můžete využít půjčovny paddleboardů, které vám vybrané prkno začnou na adresu po celé ČR. Cena za půjčení paddleboardu se přitom pohybuje kolem několika stovek za pár dní.

Jednu půjčovnu najdete např. v Showroomu Mystic v Brně nebo v Praze. Ze stránek www.mysticstore.cz si pak můžete objednat zapůjčení paddleboardu z celé ČR.

Jsi 1102. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.