fbpx

Plus500 reaguje na opatření, která vydala organizace ESMA

Společnost Plus500 patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější CFD brokery. Provozuje totiž jednoduchou a přehlednou obchodní platformu, podporuje řadu jazyků včetně češtiny a navíc nabízí bezplatný testovací demo účet. Jenže ani tento broker se nevyhne kritice. Na internetu najdete řadu stížností od nespokojených klientů, podle kterých je Plus500 podvod nebo není férový. Jenže poslední týdny ukazují opak.  Na konci března 2018 zveřejnila organizace ESMA tiskovou zprávu (ESMA71-98-128), ve které představuje plánovaná opatření a omezení týkající se rozdílových smluv (CFD) a binárních opcí. Plus500 v reakci na tuto zprávu vydal vlastní prohlášení, ze kterého mimo jiné vyplívá, že většinu požadavků už dávno splňuje. Pokud se tedy ESMA snaží zastavit problematické brokery, pak Plus500 mezi ně očividně nepatří.

ESMA omezí CFD a zakáže binární opce

Podle tiskové zprávy ESMA dojde u binárních opcí k úplnému zákazu uvádění na trh. ESMA své rozhodnutí zdůvodňuje nedostatečnou transparentností brokerů na binární opce. U rozdílových smluv (CFD) mají plánovaná opatření omezit finanční páku, a to v rozsahu od 1:30 (hlavní měnové páry) do 1:2 (kryptoměny). Dále se vyžaduje zajištění ochrany klientských účtů před záporným zůstatkem. Klienti tak budou moci ztratit jen tolik peněz, kolik zainventují a nebude jim hrozí zadlužení. Pokud navíc marže klesne pod určitou úroveň, tak musí broker obchodní pozici automaticky uzavřít. Zamezit by se mělo také pobídkám k investování ze stran poskytovatelů CFD, které byly kvůli střetu zájmu opravdu problémem. Klienti navíc musí být poučeni o rizicích obchodování a každý broker bude muset zveřejnit procento ztrát na retailových účtech.

Plus500 omezení přivítá

Podle vyjádření společnosti Plus500 broker tyto změny vítá. Možná i proto, že některé z požadavků už dávno splňuje. Broker například vždy poskytoval ochranu účtů před záporným zůstatkem. Stejně tak je u brokera už dávno možné nastavit udržovací úroveň marže, při které dojde k ukončení transakcí (viz. tento návod). Na webu Plus500 také najdete varování před riziky a za připomenutí stojí i to, že binární opce na své platformě společnost Plus500 nikdy neposkytovala. Generální ředitel Asaf Elimelech ujistil regulátory i klienty, že zbývající požadavky včetně omezení finanční páky společnost implementuje v budoucnu. Už v minulosti Plus500 vyhověl mnoha regulacím a například na žádost komise CySEC zrušil finanční bonusy.

Omezení páky v brzké době

Chystaná opatření vstoupí v platnost během několika měsíců a budou platná po 90 dní. ESMA má ovšem právo platnost svého nařízení neustále prodlužovat o další tři měsíce. Omezení se budou vztahovat na společnosti, které poskytují CFD a binární opce retailovým investorům v Evropské unii.

Jsi 2011. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

Počet komentářů: 3

  1. Plus500 napsal:

    To je dobře, že zrušili ty binární opce, už bylo na čase. Tolik oškubaných lidí..

  2. Max napsal:

    S binárními opcemi se kdysi roztrhl pytel, to už měli udělat dávno

  3. Happy napsal:

    Kamarád kvůli nim přišel o desetitisíce..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.