Osudy válkou změněné

osudyvalkouzmenene

12 příběhů ovlivněných 2. světovou válkou

Cena e-knihy:

Dostupné formáty:

O knize

Svět kolem nás je plný příběhů. Některé jsou veselé, jiné smutné, mnohé k zamyšlení nad lidskými osudy. Některé příběhy si zaslouží oprášit mnohaletý prach, který se na nich usadil, a oslovit další generace, pro které již doba není aktuální a již těžko představitelná. Těžká doba válečného a poválečného období odkryla nejutajovanější vlastnosti a ukázala charaktery lidí v kritických situacích. Přinesla zrady, křivdy, a objevila velké i malé hrdiny.

Kniha obsahuje 12 příběhů, které se opírají o skutečné historické události ovlivněné druhou světovou válkou. Ač jsou jednotlivé příběhy různorodé, od osudů židovských dětí, válečné atmosféry v české zemi, vztahů s americkými vojáky i poválečných vztazích s němci, kniha tvoří jeden propojený celek, který reflektuje lidské chování v těžkých dobách.

  • Vydáno: červenec 2017
  • Číslo publikace: 54
  • ISBN pro epub: 978-80-7570-047-6
  • ISBN pro mobi: 978-80-7570-048-3
  • ISBN pro pdf: 978-80-7570-049-0

Koupit e-knihu

Pozn. Všechny uvedené obchody nabízejí ukázku zdarma

O autorce:

Jitka Závodná

Vystudovala průmyslovou školu s výtvarným zaměřením a část svého profesního života strávila prací pro mezinárodní společnosti jak v České republice, tak v zemích západní Evropy. Zájem o historii, umění a v neposlední řadě o vyprávění pamětníků 2 sv. války ji přivedly na myšlenku napsat knihu povídek, ve kterých se snaží oživit dávno zapomenuté příběhy prostých lidí, poznamenaných válečnými událostmi.

Z edice vybíráme: