Osudy válkou změněné II

13 nových příběhů ovlivněných 2. světovou válkou

Cena e-knihy:

Dostupné formáty:

O knize

Volné pokračování sbírky příběhů ovlivněných 2. světovou válkou.

Lidské osudy, zvolna formované do poutavých povídek, jsou nevyčerpatelným tématem. Příběhy se znovu opírají o skutečné historické události. Některé jsou veselé, jiné smutné, mnohé k zamyšlení nad lidskými osudy. Některé příběhy si zaslouží oprášit mnohaletý prach, který se na nich usadil, a oslovit další generace, pro které již doba není aktuální a již těžko představitelná. Těžká doba válečného a poválečného období odkryla nejutajovanější vlastnosti a ukázala charaktery lidí v kritických situacích. Přinesla zrady, křivdy, a objevila velké i malé hrdiny.

  • Vydáno: duben 2018
  • Číslo publikace: 68
  • ISBN pro epub: 978-80-7570-089-6
  • ISBN pro mobi: 978-80-7570-090-2
  • ISBN pro pdf: 978-80-7570-091-9

Koupit e-knihu

Pozn. Všechny uvedené obchody nabízejí ukázku zdarma

Články a recenze

Externí odkazy:

Našli jste nebo jste nebo napsali článek či recenzi o této knize? Dejte nám vědět a my sem přidáme odkaz.

podporaceskychautoru.cz

Jitce Závodné podařilo vystihnout to podstatné. Zaměřila se na to, o čem se příliš nemluví. Převážná část povídek se točí kolem poválečného odsunu sudetských Němců, což je bolavá a ožehavá etapa historie, na niž neexistuje jednoznačný pohled. Stranou nezůstává ani holokaust Romů, o kterém má povědomí jen málo z nás. Autorka také zmiňuje násilí, které na lidech páchali vojáci Rudé armády při osvobozování.

Kniha na knižních databázích:

O autorce:

Jitka Závodná

Vystudovala průmyslovou školu s výtvarným zaměřením a část svého profesního života strávila prací pro mezinárodní společnosti jak v České republice, tak v zemích západní Evropy. Zájem o historii, umění a v neposlední řadě o vyprávění pamětníků 2 sv. války ji přivedly na myšlenku napsat knihu povídek, ve kterých se snaží oživit dávno zapomenuté příběhy prostých lidí, poznamenaných válečnými událostmi.

Z edice vybíráme: