Obal roku 2015: vyhodnocení

Začátkem roku jsme Vás požádali, zda byste nám pomohli vybrat nejzajímavější obal (titulku) námi vydané e-knihy v předešlém roce. Všem zaslaným názorům, mnohokráte děkujeme. Jelikož jsme anketu uzavřeli, rádi bychom Vám představili výsledky.

obal011.místo: Zapomenout na lásku

Celkovým vítězem na základě vašich hlasů se stala titulka Zapomenout na lásku spisovatelky Salma Blanco. Autorem ilustrace je stejně jako u následujícího dílu (Na lásku se nezapomíná) Karolína Wellartová. Obrázek je opradu krásný a myslíme, že by bez ostudy titulka obstála v soutěži o Obálka roku 2015 (nemyslíte, že by si zasloužila nominaci?).

obal-pohadky2.místo: Pohádky Boženy Němcové

Pamatujete, jak vzniklala e-kniha pohádek Boženy Němcové? Požádali jsme rodiče, aby nám zaslali ilustrace od svých dětí. Většinou obrázků jsme následně doplnili veleznámé pohádky Boženy Němcové. O tom, že mezi kresbami jsou naprosté skvosky od dosud neznámých malých umělců svědčí už obrázek použitý na titulce knihy, jehož autorkou je dvanáctiletá Pavlína Smékalová.

obal-povidky3.místo: Povídky

S bodovým odstupem a velmi těsně před V sevření osudu se na stupni vítězů umístila titulka knihy Povídek Pavla Kohouta. Veškeré práce od ruční kresby písma, fotografie i grafického zpracování si připravil autor sám.

Ještě jednou děkujeme všem za odeslané hlasy a za rok si hlasování s největší pravděpodobností zopakujeme. Už nyní jsou na trhu knihy se zajímavými titulkami a další plánujeme.

Jsi 2276. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.