fbpx

Ivana Nováková

Pohádky o čarodějích

Vítejte ve Světě čarodějů

Pod starým hradištěm sídlí velká moc i temné zlo. Když se za bouře dva pasáčci propadnou pod zem, stanou se z nich čarodějové.

Zatímco dobrosrdečný Akir chce pomáhat lidem, Dekel touží ovládnout království. A Tamae, nejmocnější kouzelnice vůbec, ukrývá nebezpečné tajemství. Mocní nesmrtelní tráví čas každý po svém, jejich cesty se však nakonec osudovým způsobem protnou.

Vítejte ve Světě čarodějů, kde si užívají zasloužený důchod Baba Jaga i Kostěj Nesmrtelný, král Rudolf vloží do uměleckých sbírek celou duši a třeba Othello nenaslouchá jedovatým řečem a používá zdravý rozum.

Napsali o knize:

Čtenář si tedy užije zajímavou jízdu, která je plná magie, nenávisti, bojůvek, ale i lásky
Pohádky o čarodejích je detailne premyslená a príjemne napísaná kniha
Jedním z nejvýraznějších prvků knihy je úžasné a vynikající vykreslení charakterů nejen hlavních postav
Originální příběh o původu čarodějů. Dokonce mi přišlo velmi zajímavé přemýšlet nad úlohou čarodějů v dnešním moderní době
Autorka jednotlivé příběhy vypráví stejným způsobem, jaký znám z různých pověstí
Pohádky o čarodějích bych doporučila všem, kteří mají rádi pohádkové konce a fantasy příběhy
Kniha vám dokáže dát mnohem více, než si dokážete představit
Těšily mě narážky na známé pohádky a bavila jsem se hledáním podobností s nimi
svižným stylem psaní čtenáře úspěšně vtahuje do svého kouzelného světa

Serafína a drak

Dobrodružný příběh plný bájných tvorů se silnou romantickou linkou

Jak by se vůči lidem zachovaly nesmrtelné a nezranitelné bytosti postrádající morální hodnoty? Co jim brání nás, křehké dvounožce, vyhubit?

Možnou odpověď přináší dobrodružný příběh plný bájných tvorů se silnou romantickou linkou.

Drak slouží čarodějce Elytrigii, udržuje její říši v područí strachu a dobývá pro panovnici nová území. Knížecí dcera Serafína má být nestvůře obětována, aby se zabránilo další válce. Tento osud je sice hrdinský, ovšem mimořádně hloupý. Dívka proti kruté královně povstane. Zapojí svůj důvtip a odvahu. Daří se jí získávat přátele na neočekávaných místech. A do hry pochopitelně vstupuje i láska.

Napsali o knize:

Nedokázala jsem si představit, že český autor bude umět napsat pořádně napínavou, zábavnou a vkusnou young adult fantasy. Ovšem autorka Ivana Nováková to zvládla na jedničku.
Tato kniha patří mezi ty, nad kterými přemýšlíte ještě dlouhou dobu po jejím přečtení.
Serafína a drak zdařile kombinuje humor, napětí i romantiku, a jde tak o vydařené čtení pro všechny milovníky fantasy, draků a silných ženských hrdinek
Kniha je psána velmi čtivě, kombinuje barvité popisy krajiny a měst s konverzačním humorem jednotlivých postav

Zpackané kouzlo

Kancelář pro uvádění pohádek na pravou míru opravila i klasický příběh o krásce a zvířeti.

Odstranila největší logickou nesrovnalost této story. Máte ojedinělou možnost si přečíst, jak to bylo doopravdy. Ona statečná žena nebyla kráskou, ale obyčejnou dívkou. Povrchní mladík nebyl zakletý do podoby zvířete, nýbrž netvora, protože zamilovat si i to nejděsivější zvíře je snadné. (Majitelé kocourů potvrdí.) Jenže nic není jednoduché a s láskou už vůbec ne.

Koneckonců všichni víme, že se jedná o pouhý výmysl básníků a chlapeckých kapel.

Napsali o knize:

Zpackané kouzlo patří mezi mé nejoblíbenější převyprávění Krásky a zvířete. Určitě se ke knize vrátím a znovu prožiji příběh Kristýny, Toma a jejich osudové lásky.
knihu hodnotím opravdu velmi dobře, i když moc nemám ráda erotické scény. Kniha je plná inteligentního humoru a v jedné chvíli jsem téměř zamáčkla slzičku při čtení popisu nešťastné situace hlavní hrdinky
katerina578
databazeknih.cz
Zbožňuju lidi, co si umí hrát se slovíčky a dokážou češtinu využívat ve vší její kráse. A když se najde ženská, která do toho chrstne kýbl fantazie a spáchá nepohádkově uvěřitelnou pohádku, moje zbožňování začne nebezpečně okupovat horní mez
-Nea-
databazeknih.cz
Kniha vyvolala nadšení, radost, smích, pár slziček, maličko nečekaného jemného erotického chvění (jen tak okrajově) a i špetičku napětí. Krásná práce!
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

O autorce

Ivana Nováková

Psát jsem začala někdy v první třídě a tehdydržela vůbec nejčistší, nejhutnější a nejvýmluvnější styl. („Máma má maso. Ema má mámu.“) Od té doby jsem se stihla zkazit četbou Maye, Ransomeho, Clarka, Jirotky,Jeroma Klapky Jeroma, Tolkiena, Austenové, Máchy, Hlaváčka či třeba Meyerové. Božské duo Pratchett – Kantůrek mě oslnilo, uchvátilo a okouzlilo, takže v tomto případě nemůže padnout o zkaženosti ani písmenko.

Dále doporučujeme