fbpx

Jak nakoupit repasovaný notebook

Pokud nakupujete nový notebook, pravděpodobně jste zahlceni spoustou různých možností, mezi nimiž musíte zvolit. Patří tam např. výrobce, průzkum parametrů, výběr mezi operačními systémy a samozřejmě rozpočet.

Jestliže však chcete minimalizovat finanční investici do nového notebooku, máme pro vás řešení. Repasované notebooky mohou být tím nejlepším řešením, po kterém se vyplatí podívat. Nákupem repasovaného notebooku nejen, že ušetříte ale také uděláte něco pro životní prostředí.

Někteří lidé mohou mít problém s nedůvěrou kupovat již používané zboží. Ovšem pokud nakoupíte od renomovaného prodejce a dobrou značku může být váš nákup stejný jako při volbě zcela nového zařízení.

Pokud se stále snažíte zjistit, zda už je čas na koupit nového notebooku nebo zda vám stávající vydrží ještě nějakou dobu, pravděpodobně je ideální čas na upgrade. Nákup nového notebooku, a to i repasovaného vám může skutečně ušetřit peníze, které byste jinak daly do údržby starého notebooku.

Novější laptop, a to klidně i rok dva starý bude mít aktuálnější software a rychlejší hardware než starší model, který stále používáte.

Repasované notebooky mohou být skvělé i proto, že mnohé z nich byly používány pouze ojediněle. Kromě toho procházejí důkladnými testy a v případě potřeby jsou nahrazeny vadné díly novými. Součástí nákupu použitého notebooku je i záruka.

Např. v případě společnosti inComputer.cz, která se specializuje na prodej repasovaných notebooků a PC je záruka 12 měsíců. Dále si přečtěte informace, které byste při nákupu měly brát v potaz.

Co je to repasovaný notebook?

Repasovaný notebook je stroj, který byl prodejci vrácen z celé řady různých důvodů. Někdy se jednalo o kosmetickou vadu. Jindy něco nepracovalo. Někdy kupující jen změnil názor nebo našel lepší řešení jinde. V dalších případech může jít o notebooky, které byly v pronájmu společnosti, která je po uplynutí doby pronájmu vrátila zpět. V každém případě prochází použitý notebook testováním, opravami, zlevněny a přidá se k nim i adekvátní záruka.

Jednou z obav, která se v souvislosti s repasovanými notebooky či PC objevuje je, že nebudou mít nejnovější a nejlepší hardware, když půjdou do repasu. Ovšem většina lidí opravdu nejnovější technologie vůbec nepotřebuje, proto mohou ušetřit tím, že nebudou platit navíc za funkce, které nepoužijí.

Potřebujete spustit software, který je náročný na výkon nebo má být váš notebook kompatibilní s konkrétním hardwarem? V tomto případě si stačí pečlivě prostudovat specifikace každého modelu. Jestliže však nesledujete žádné specifické požadavky nebo vám stačí notebook, kterým budete surfovat na internetu, posílat e-maily a sledovat filmy, pak najdete vhodný repasovaný notebook velmi snadno.

Co byste měli při nákupu použitého notebooku kontrolovat?

Elektronika prodávaná jako použitá či repasovaná často pochází od zákazníků, kteří otevřeli obal nebo ji použili a pak vrátili. V tomto případě se každá položka ručně kontroluje z hlediska fyzického a funkčního. Provedou se potřebné opravy a poté je vše opět rozsáhle otestováno. Mnoho prodejců repasované výpočetní techniky přiděluje konkrétním modelům svou známku. Ta vyjadřuje stav kupovaného přístroje.

Ujistěte se, že repasovaný notebook, o kterém uvažujete má správný operační systém a bude podporovat software, který chcete spustit. Dobrý nápad je i kontrola softwaru, který je dodáván s notebookem. Můžete tak ušetřit za nákup potřebného softwaru. Vždy porovnejte cenu použitého notebooku s novým modelem, aby sleva opravdu stála za to. Není výjimkou najít slevu i 50 %, což se už opravdu vyplatí.

Jestliže vás možnost nákupu repasovaného notebooku či PC zaujala, vyzkoušejte nabídku na stránkách www.incomputer.cz , kde najdete notebooky s vyšších modelových řad v perfektním stavu se zárukou 12 měsíců.

Jsi 1762. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Z nabídky našich e-knih vybíráme:

1 odpověď

  1. Dobrý den, s takovými notebooky mám již nějakou zkušenost, jelikož jsem je objednávala do naší firmy. Mohu je doporučit a lidem poradit, že se takovýchto kousku nemusí vůbec bát. U některých jiných prodejců je i záruka 24 měsíců např. GGPC.cz (odtamtud jsem nakupovala). Určitě zase podobný nákup provedu i pro osobní užití pokud budu nějaké zařízení opět potřebovat 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.