Mýty o repasovaných počítačích

Po celá léta lidé vytvářeli mýty, aby dodali vysvětlení věcem, kterým zcela nerozuměli. Nyní je to podobné akorát místo sněžného muže se nové mýty týkají spíše technologií. Jedním z nich je např. mýtus o repasovaných počítačích.

Už nyní se vám na mysl dostanou různé informace, které jste o tom slyšeli, a to i přes to, že repasované notebooky a repasované kancelářské počítače mohou být opravdu skvělými pomocníky. Podívejme se na některé z těchto mýtů:

Repasované počítače jsou pomalé a špatně fungují

Jeden z partnerů společnosti Microsoft provedl, když vedle sebe postavil nové a repasované PC a umožnil uživatelům surfovat na internetu a provádět další úkoly na obou typech počítačů. Přitom uživatelé neměli k dispozici informaci o tom, zda jde o repasované PC nebo nové přímo z výroby. Ve výsledku se pak zjistilo, že lidé rozdíl mezi oběma typy počítačů nedokázali rozlišit.

Testováním repasovaných počítačů v reálném světě získal majitel společnosti ATW Manufacturing Company podobné výsledky. „Spustíme např. program, který nám sdělí, jak starý je pevný disk, kolikrát byl zapnutý, kolik hodin běžel atd. Dva repasované počítače, které jsme právě koupili, přišli s novými pevnými disky a paměť uvnitř byla navýšena a nahrazena.“

Repasované počítače mají větší pravděpodobnost toho, že jim spadne systém

Někteří lidé si myslí, že protože repasovaná PC byla dříve používána a vrácena, byla rozbitá. Ve skutečnosti pravděpodobně pracovali bez problémů. Realita je taková, že u nových počítačů mají výrobci očekávanou míru selhání.

Na druhou stranu, když se blíže podíváme na zdroje repasovaných počítačů jde např. o kancelářské počítače, které byly používány po dobu 3 let, takže si prošli první fází, kdy slabší kusy odpadávají. Ty, co jedou stále spolehlivě i po této době mají tendenci vydržet i v dalších letech bez nutnosti oprav apod.

Repasované počítače jsou nežádoucí kusy, které jsou nabízeny bez pořádné kontroly

Je pravda, že v řadě společností, které opravují počítače neexistují žádné standardy proto, jak repasované počítače vyčistit a připravit. Je to proto, že každý počítač je jiný, takže není možné vytvořit postup, který by se vztahoval pro každý systém.

U větších společností, které mohou spolupracovat s velkými výrobci např. Microsoftem existují určité standardy, které pomáhají připravit počítače pro další použití s garancí rozsahu prověření.

Jednorázově repasované počítače ve skutečnosti funkcí lépe než nové modely, neboť při procesu přípravy se jim nahrává např. novější BIOS a další software. Tím je dosaženo toho, že je počítač méně náchylný na případné chyby ve starším BIOSu a dalších programech. Zeptejte se sami sebe, kdy jste naposledy aktualizovali systém BIOS, který jste zakoupili? Pravděpodobně nikdy.

Repasované počítače nejsou dostatečně výkonné pro podnikání

Zvlášť v tomto případě platí to, že repasované stroje byly dříve používány přímo ve firmách k podnikání. Obvykle tak mají lepší procesory a další vybavení, které většina levných kancelářských počítačů nemá.

Např. v jednom případě byly do firmy dodány repasované kancelářské počítače od společnosti UPS. Ty se následně tak osvědčily a zejména byl nákup výrazně levnější, že se společnosti rozhodla nahradit repasovanými počítači i zbytek své výpočetní techniky.

Repasované počítače nevydrží tak dlouho jako nové stroje

Existuje rčení – Získáte to, za co si zaplatíte. V tomto případě to přesně platí, vzhledem k nižší ceně však repasované PC fungují skvěla a vydrží opravdu dlouho.

Např. při nákupu zcela nového počítače se dá očekávat, že systém poběží po dobu 7 – 8 let. Pravděpodobně bez reinstalace a kontroly. Je to podobně, jako když koupíte auto a čekáte, kdy se, co pokazí a po opravě očekáváte, že poběží stále stejně jako v den nákupu.

Právě ta kontrola a oprava vadných dílů probíhá i v případě repasovaných PC, takže máte jistotu, že poběží v podstatě jako nový stroj.

Pokud vás zaujala možnost nákupu repasovaných počítačů ať již do kanceláře nebo např. na hraní podívejte se na stránky www.incomputer.cz , kde najdete renovované počítače a notebooky se slevou až 60 %. Jde o stroje řádně otestované, takže máte jistotu, že za své peníze koupíte výkonný počítač za mnohem lepší cenu. Samozřejmostí je doprava zdarma na vše. Více na inComputer.cz.

Jsi 518. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.