Josie a kolt

Dostupné formáty:

  • epub
  • mobi
  • pdf

Ukázka zdarma:

Ukázku zdarma je možné stáhnout na většině prodejních míst.

Josie a kolt

Katherine Luka

Dobrodružství ze širé prérie.

Dvě ženy, malé dítě a široká prérie.

Co je vyhnalo až sem?

To je otázka, kterou si klade i průvodce karavan McDowel. Setkají se v zaprášeném městečku na západě a jejich cesty se na čas spojí.

Do ryze obchodního ujednání se však zapletou hluboké emoce, a láska všechno jenom zkomplikuje.

Navíc temná minulost kráčí těm dvěma za patami.

Napsali v recenzích

Děj postupuje svižně kupředu, občasné peripetie s láskou a vztahy jej zdravě okoření. Tajemství minulosti obou dívek je dávkované postupně buď v úvahách nebo vzpomínkách hlavní hrdinky, a jako lahůdka přímo v dialogu s Coltem. Napětí graduje a katastrofa v závěru bere dech.
No páni, tohle bylo ale překvapení! Po typické červené knihovně se nám česká autorka Katherine Luka ukazuje úplně v jiném světle. Už podle obálky i názvu je patrné, že nás příběh tentokrát zavede do drsnějšího světa, kde se to hemží padouchy, šerify i správnými chlapy s kolty nízko u pasu.
Příběh je moc krásně napsán, nechybí zde ani láska a ani napětí. Děj má spád a moc hezky čtenáře vtáhne do děje. I já jsem si při čtení představovala jak krajina, město, ale i postavy mohli vypadat. Chvílemi jsem si představovala, že hlavní hrdinkou jsem já.
Josie a kolt je román pohybující se na hraně mezi romantickým příběhem pro ženy a napínavým westernem, což je v české romantické literatuře značně netypické a originální téma. V knize nechybí romantické a poněkud předvídatelné scény i situace naplněné napětím a tasenými kolty hlavních hrdinů.
Příběh je psaný ve třetí osobě, což mi v tomto případě vyhovovalo. Tempo bylo svižné a děj rychle plynul. Naštěstí jsem při čtení nenarazila na drhnoucí místa ani nejasnosti...
Katherine Luka vykreslila pravou atmosféru divokého západu. Sice tam nepobíhal žádný Indián, ale z textu na vás dýchala atmosféra správných chlapů s koltem u pasu a žen v dlouhých šatech a s klobouky na hlavě.
Narazit na českou autorku, jejíž knihy vás nezklamou? To zní jako zázrak. A to přesně Kathernine Luka je.

Koupit e-knihu

E-knihu si můžete zakoupit také na dalších e-shopech, jako například:

O autorce

Katherine Luka

Česká spisovatelka Katherine Luka je literárně činná od svých mládežnických let, ale první knižní debut vyšel teprve v roce 2016. Debutem je dobrodružná Dračí nevěsta.
Katherine Luka žije a tvoří na jižní Moravě. Každý adrenalinový zážitek, který ji potká – od bloudění v lese po hledání záchodu v supermarketu nějakým způsobem zpracuje do svých příběhů.
Baví ji romantické, dobrodružné a vtipné příběhy, které mají zajímavou pointu. A jednoho dne, až bude konečně „velká“, si prý pořídí domeček u lesa se stádečkem ovcí…

Články o autorce:

Další knihy autorky:

nevesta-tablet

Dračí nevěsta

Drzá Sanje má už osamělého života na zděděném statku plné zuby. Nemíní se zahrabat na samotě za vsí, jejíž obyvatelé ji nemají v lásce. Má plán. Prodá statek a odejde do města za prací… Kherachrenn se toulá krajem a žije svůj klidný dračí život. Občas ukrást nějaké dobytče považuje za příjemné zpestření, ale ta drzá holka, která tak statečně brání svoje krávy je výjimečně zábavná…

lovec-tablet

Lovec věna

Dva roky po konečné porážce Napoleona se panství Fallstone ocitne opět v krizi, a Fergusson Fleming, baron z Fallstone, hledá cestu, jak se z finančních problémů dostat. Madelyn je dívka z dobré rodiny, která si zakládá na rodinném jménu i společenských konvencích, ale rozhodne se dát lásce přednost před vším ostatním..

Dále doporučujeme