Dotazy (FAQ)

Na této stránce připravujeme kompletní informace našich službách, knihách i fungování webu. Máte-li nějaký dotaz, který zde nenajdete, směřujte jej na kknihy@kknihy.cz

Otázky zákazníků:

Jaké e-knihy prodáváte?
V našem e-shopu nabízíme k prodeji pouze námi vydané e-knihy. Kompletní přehled e-knih naleznete na stránce obchodu či v přehledu naší edice.
Jak použít slevový kód?
Vlastníte platný slevový kód? Jeho využití je snadné. Přímo na souhrné stránce košíku, je textové políčko s přiřazeným tlačítkem "použít kód". Do políčka vepište Váš slevový kód (nezáleží na velikosti písmen) a klikněte na tlačítko. Sleva Vám bude automaticky odečtena z ceny nákupu.
Jaké jsou možnosti platby pro nákup e-knihy?
V současné době je možné zaplatit převodem na bankovní účet (e-knihy budou ke stažení po připsání platby) nebo přes platební bránu Paypal - svým účtem nebo platební kartou (e-knihy budou ke stažení okamžitě)
Jaké formáty e-knihy jsou po zakoupení dostupné?
Standatdně distribujeme e-knihy ve formátech epub, mobi a pdf. Ne všechny knihy jsou však ve všech těchto formátech. V jakém formátu je konkrétní e-kniha dostupná zjistíte pod jejím popisem.
Jaký formát e-knihy si mám stáhnout?
Formát, který potřebujete je závislý na Vaší čtečce. Standardem je formát EPUB, který umí přečíst většina čtecích zařízení (čtečky i mobilní aplikace). Výjimkou jsou čtečky Kindle, které podporují pouze formát MOBI. Pokud nepoužíváte čtečku a chcete číst e-knihu pouze na počítači bez potřebného softwaru, pak můžete využít i soubor PDF.
Je možné stáhnout náhled před zakoupením?
Na našem webu tuto možnost nemáme. Většina distributorů má však systém upraven na automatické generování ukázek, které jsou volně ke stažení (i bez registrace) a vyzkoušení do čtecího zařízení. Doporučujeme tedy v případě zájmu o ukázku, navštívit některý partnerský web distributora (palmknihy, ereading, ..) a tam si ukázku zdarma stáhnout.
Mám zájem o e-knihy zdarma. Máte nějaké?
Ano, několik e-knih máme k dispozici zcela bezplatně či za akční ceny.
Jakou používáte ochranu e-knih?
Nepoužíváme žádnou ochranu e-knih, spoléháme na Vaši slušnost. Co se týče softwarové ochrany, o té ani do budoucna neuvažujeme vzhledem k jejímu omezování čtenáře. Do budoucna je možné zavedení tzv. sociální ochrany, ale není to naše priorita. V případě zakoupení naší knihy přes jiného prodejce, používají většinou sociální ochranu knih, což spočívá v přidání stránky s identifikací zákazníka.
Vystavíte mi fakturu za nákup e-knihy?
Ano. V případě potřeby faktury za nákup e-knih vám rádi vystavíme fakturu. Systém ji bohužel neposílá automaticky, proto vás prosíme, v případě zájmu, kontaktujte nás.
Lze si e-knihu pouze vypůjčit?
Jelikož jde o softwarově komplikovanou záležitost, není to možné. Výpojčky e-knih však zavedl portál ereading.cz, který prodává i námi vydané e-knihy. V případě zájmu o časově omezenou půjčku e-knihy, můžete použít tento portál a jejich řešení.
Lze platit kartou?
Prozatím ne. Důvodem jsou neúměrné náklady k  používaní platební brány v poměru realizovaných obchodů. E-knihy zakoupené v našem obchodě je možné zaplatit bankovním převodem nebo v případě potřeby okamžitého stažení je možné použít paypal. Pokud jsou pro vás uvedené platební metody nepřijatelné, můžete všechny uvedené e-knihy zakoupit přes některého smluvního distributora, který nabízí více platebních možností.

Otázky spisovatelů:

Proč vydat e-knihu přes Vás?
Preferujeme osobní přístup a vycházíme vstříc Vašim požadavkům. Knihu zpracujeme zcela zdarma a nabízíme nadprůměrné provize z prodeje. Více informací pro autory najdete zde.
Mohu e-knihu vydanou přes Vás nabídnout i jinde?
Preferujeme výhradní spolupráci - to znamená, že knihu vydáte výhradně přes nás. Za určitých podmínek a po vzájemné dohodě před podepsáním licenční smlouvy je možné přistoupit i na spolupráci nevýhradní, při které můžete knihu vydat i jinde.
Kde všude bude moje e-kniha k zakoupení?
Pokud se vzájemně nedohodneme jinak, veškeré vydané e-knihy vystavujeme k prodeji zde na webu a na e-shopech smluvních partnerů. Seznam prodejních míst je uveden na O nás.
Jakou bude mít má e-kniha titulku?
Jako autor máte právo si o titulním obrázku knihy rozhodnout. Pokud máte představu, budeme ji v nejvyšší míře ctít. Grafické zpracování obstaráváme vlastními silami. V případě, že vaši představu neuspokojí obrázky z naší databáze, využíváme zahraniční fotobanky, kde jsou databáze fotografií a ilustrací v řádech miliónů a zajisté si vyberete. Orientační cena je uvedena na stránce Chcete vydat e-knihu? Návrh titulního obrázku zasíláme autorům k vyjádření a až na základě připomínek vzniká finální verze.  
V jakém formátu mám předat dílo?
Podmínkou je text v digitální podobě. Například soubory z programu MS Word (.doc), webové stránky (.html) a podobně. Rádi bychom, aby byl text naformátován do odstavců, případné nadpisy byly řešeny stylováním a pokud má být nějaké písmo odlišeno (tučné, kurzíva), ať je odlišeno již v podkladu. Pokud si nevíte rady, zeptejte se nás - rádi poradíme.
Kolik má autor z prodané e-knihy?
Na tuto jednoduchou otázku není vůbec jednoduchá odpověď. I zjednodušený příklad vydal na samostatný článek.

Otázky partnerů:

Mohu dostat e-knihu na recenzi?
Ano, můžete. Záleží však kam budete recenzi psát. Pro více informací nás kontaktujte nebo navštivte tuto stránku.
Mám zájem o reklamu na tomto web.
Standardně máme k dispozici dva čtvercové bannery 250x250px umístěné na na všech podstránkách webu. Tyto plochy jsou k dispozici přes web adexpert (zde). Přes web copywriting.cz nabízíme možnost publikace PR článku či podtextové reklamy (lze zakoupit i přímo přes paypal pod konkrétním článkem). Možnost je i individuální metoda spolupráce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Podpoříte naší akci sponzorským darem?
Naše možnosti jsou omezené a bohužel nejsme schopni poskytovat přímé finanční částky na žádné akce. Variantou však může být poskytnutí některé knihy či slevy na nákup. Touto formou jsme schopni některé akce podpořit. V případě zájmu nás s Vaší nabídkou kontaktujte.


Vybíráme za naší edice:

Plánujete navštívit Plzeňský, Karlovarský nebo Ústecký kraj? S výlety vám pomůže náš Turistický průvodce.
sdílej:
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblrmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.