Chcete vydat e-knihu?

Pokud máte text, ze kterého byste rádi udělali soubor elektronické knihy, můžete využít našich služeb.

Co nabízíme?

 • Sazba e-knihy v různých formátech ( .epub, .mobi, .pdf i další)
 • Přidělení ISBN
 • Grafické práce podle vašich požadavků
 • Distribuce knihy na e-shopech
 • Zapsání knihy na databazeknih.cz a cbdb.cz
 • Bonusy navíc (viz níže „Bonusy za vydání“)

 Odměna autorům:

Autorská odměna je závislá na prodaných kusech knihy. Standardně nabízíme 65% výdělků z nakladatelské provize e-knihy. Uvedené procento přibližně odpovídá cca 25 – 40% z prodejní ceny (zbývající část je DPH a provize prodejců).

Orientační ceník nákladů:

 • Vytvoření souborů .epub a .mobi (max 5 obrázků): 400 Kč
 • Vytvoření souboru .pdf (max 5 obrázků): 350 Kč 
 • Zpracování titulky: 450 Kč – v ceně není započten případný nákup licence  obrázku přes fotobanku (cena licence je cca 100 – 350 Kč – viz Kde sehnat obrázek na titulku knihy?)
 • Přidělení ISBN: zdarma
 • Nahrání knihy na distribuční weby: zdarma

Kopletní vytvoření jedné e-knihy ve třech formátech včetně grafických prací a její distribuce je v hodnotě cca 1200 Kč. Tato cena ja však spíše orientační a je závislá dle vašich konkrétních požadavcích, počtu obrázků a dalších faktorech. Pro bližší informace a konkrétní nabídku nás kontaktujte.

Bonusy za vydání:

 • Místo pro zveřejnění článků na webu KKnihy.cz
 • Místo pro zveřejnění článků na webu Art9.cz
 • E-knihy Pavla Kohouta O expozici a Povídky zdarma
 • Zpětný odkaz na stránce autora

Distribuce:

Reklama a propagace knihy řešíme po individuální dohodě (náklady na propagaci nejsou zahrnuty v níže uvedeném ceníku). Samozřejmostí je distribuce knihy na partnerských obchodech. 

Námi vydané e-knihy jsou k dostání také na uvedených prodejních webech:
obchod google play Palmknihy Alza O2 Active Vodafone galerie digiport eBux.cz Extrareader Arara.cz bauer media Praha ereading.cz LevnéUčebnice.cz eKnihovna.cz abz kosmas.cz databook.cz jiné-knihy.cz

Co musí kniha splňovat?

 • Dílo musí být kompletní
 • Musíte být vlastníkem autorských práv
 • Dílo nesmí odporovat zákonům ČR a SR
 • Kniha by měla být gramaticky a stylisticky v pořádku (Po dohodě je možné provést korekci textu)

Nejčastější otázky:

Proč vydat e-knihu přes Vás?
Preferujeme osobní přístup a vycházíme vstříc Vašim požadavkům. Knihu zpracujeme zcela zdarma a nabízíme nadprůměrné provize z prodeje. Více informací pro autory najdete zde.
Mohu e-knihu vydanou přes Vás nabídnout i jinde?
Preferujeme výhradní spolupráci - to znamená, že knihu vydáte výhradně přes nás. Za určitých podmínek a po vzájemné dohodě před podepsáním licenční smlouvy je možné přistoupit i na spolupráci nevýhradní, při které můžete knihu vydat i jinde.
Kde všude bude moje e-kniha k zakoupení?
Pokud se vzájemně nedohodneme jinak, veškeré vydané e-knihy vystavujeme k prodeji zde na webu a na e-shopech smluvních partnerů. Seznam prodejních míst je uveden na O nás.
Jakou bude mít má e-kniha titulku?
Jako autor máte právo si o titulním obrázku knihy rozhodnout. Pokud máte představu, budeme ji v nejvyšší míře ctít. Grafické zpracování obstaráváme vlastními silami. V případě, že vaši představu neuspokojí obrázky z naší databáze, využíváme zahraniční fotobanky, kde jsou databáze fotografií a ilustrací v řádech miliónů a zajisté si vyberete. Orientační cena je uvedena na stránce Chcete vydat e-knihu? Návrh titulního obrázku zasíláme autorům k vyjádření a až na základě připomínek vzniká finální verze.  
V jakém formátu mám předat dílo?
Podmínkou je text v digitální podobě. Například soubory z programu MS Word (.doc), webové stránky (.html) a podobně. Rádi bychom, aby byl text naformátován do odstavců, případné nadpisy byly řešeny stylováním a pokud má být nějaké písmo odlišeno (tučné, kurzíva), ať je odlišeno již v podkladu. Pokud si nevíte rady, zeptejte se nás - rádi poradíme.
Kolik má autor z prodané e-knihy?
Na tuto jednoduchou otázku není vůbec jednoduchá odpověď. I zjednodušený příklad vydal na samostatný článek.

Jak postupovat?

Pokud máte zájem o vydání knihy, kontaktujte nás s informací o Vaší knize. Obratem Vám upřesníme požadavky, konkrétní ceny a zašleme návrh nakladatelské smlouvy. Kontakt najdete na stránce O nás.

slide-kknihy

Vybíráme za naší edice:

„V garáži mám bicí,
mlátim do nich slepicí.
Pak tam má i kytaru,
na tu ale nehraju.“

– jedna z mnoha básniček se sbírky Rýma a jiné rýmovačky
sdílej:
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblrmail

komentářů 5

 1. Petrik Zelenac napsal:

  Super článek, něco podobného jsem hledal http://www.idnes.cz ale nikdy jsem nic takoveho nenasel

 2. KORYNTA Dan napsal:

  Dobrý den,
  Chtěl bych vydat verše ,které jsem sdílel a skládal s mojí, již bývalou manželkou. Je možné ,vydat tyto verše v elektronické podobě a jaká by byla cena ?

 3. Rád bych Vám nabídl Svoje knížky k vydání jakýmkoliv způsobem, ale nemohu se podílet finančně. Na to nemám. Dá se říct, že přistoupím na jakékoliv Vaše vzpomínky. Knížky mám na CD i flešce. Napište mi, prosím, jak je možné se s Vámi spojit.
  S vřelým stiskem ruky

  Ladislav Kolbaba Brno.

 1. 2015-05-11

  […] více informací o vydání vlastní e-knihy najdete přímo v nabídce nakladatelství. Pro více informací napište přímo na některý z kontaktů uvedených na webu […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.